Диво-композиції з… непотребу

“Пошта” взяла участь у майстер-класі з техніки колажу, який для дітей влаштувала педагог-організатор дизайн-студії “Дивосвіт” Наталія Знак

“Пошта” взяла участь у майстер-класі з техніки колажу, який для дітей влаштувала педагог-організатор дизайн-студії “Дивосвіт” Наталія Знак

Дивлюся на розкладені перед дітьми крупи, шматки старих шпалер, різних тканин, ґудзики, афіші, підключаю фантазію, але ніяк не можу уявити, що можна зробити із цього мотлоху. Але за кілька годин у руках дітей із дизайн-студії “Дивосвіт”, що діє при УДЮМК Франківського району Львова, з цього непотребу народилися незвичні композиції, і непоєднувані, здавалося, речі перетворилися у неймовірної краси картинки.

Удосконалити фантазію

“Колаж – це технічний прийом в образотворчому мистецтві, який ґрунтується на введені у твір різних за фактурою та кольором предметів: шматків газет, афіш, шпалер тощо. Також можна використовувати фактурні предмети. Фактично для виконання цієї техніки підходять будь-які підручні матеріали. Це можуть бути навіть крупи чи приправи”, – каже Наталія Знак.

Вихованці “Дивосвіту” підхоплюють ідею наставниці і вміло роблять найрізноманітніші колажі, здебільшого пласкі, хоч можуть бути й об’ємні. Для останніх, за словами майстрині, потрібно трішки більше часу, бо необхідно підготувати об’ємні декоративні елементи. 
“Колаж діти творять самі, я лише показую схематично, як він має виглядати. А вже кожен на свій смак додає певні елементи. Ця техніка розвиває здатність відчувати композицію, знаходити її підсвідомо, не замислюючись. Удосконалюється не тільки зорове сприйняття, але й фантазія”, – каже  педагог-організатор.

Паперова пластика

Педагог Наталія Знак дуже любить свою роботу, тому намагається кожного разу підшукати щось цікавеньке для вихованців. “Ми не затримуємось на одній техніці, бо є багато тем, які хочемо показати дітям. Намагаємося навчити їх використовувати всі підручні матеріали, різноманітні способи декорування. Це важливо для розвитку самої дитини”, – каже співрозмовниця. 

Так, попередній май­стер-клас стосувався теми квілінгу, який є призабутою формою паперової пластики. Це техніка виготовлення плоских або об’ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу. Напередодні Нового року вихованці дизайн-студії виготовляли різноманітні прикраси на ялинку, листівки саме за допомогою цієї техніки. Хоч вона і трішки тяжка, проте дітям дуже подобається. До Великодня вони планують виготовити писанки. “Ми з подругою Марічкою зробили кілька робіт із квіток. Одна з них – це прапор України,  друга – кошик із квітками. Працювали понад два тижні. Самі виготовили квіточки, використовуючи паперову пластику”, – каже юна майстриня Аня Дубленич.
Окрім цього, діти з радістю виготовляють композиції з гіпсу, засушених квітів, цукерок, малюють на склі, художньо оформлюють навіть звичайні пляшки. Свої творчі роботи юні майстри щороку виставляють під час святкування Дня міста Львова та Міжнародного дня захисту дітей.

Малювання… нитками

Вихованці дизайн-сту­дії “Дивосвіт” беруть участь у найрізноманітніших художніх конкурсах та займають призові місця. Та це й не дивно, бо педагог вчить їх малювати найрізноманітнішими техніками. “У роботі використовуємо ниткографіку – це спосіб малювання не пензликом, а нитками. Застосовуємо для малюнків навіть губки для миття. За їх допомогою робимо різноманітні фактурні візерунки. Ще є метод малювання пальцями чи ватними паличками”, – розповідає Наталія Михайлівна.

Дітям подобаються такі заняття, бо вони дозволяють висловити свої емоції. “Дуже люблю малювати. Мені для цього бабця привезла гелеві фарби з-за кордону. І я їй намалювала Матір Божу, загалом вона багато моїх робіт забрала до Польщі. Зараз пробую використати фарби у різних техніках”, – каже вихованка студії Наталка Польчин.

Заняття у таких гуртках дає можливість дітям не лише самовиразитися, а й знайти своє покликання. Хтось із них потім стає професійним художником чи дизайнером, майстром декоративно-ужиткового мистецтва, а хтось просто працює, бо це цікаво, бо це насичує естетикою, дарує широкий спектр задоволення.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7951 / 1.57MB / SQL:{query_count}