Резонансне затримання на митниці

Губернатор Львівщини вимагає від силовиків руйнувати піраміду зловживань у регіоні

Губернатор Львівщини вимагає від силовиків руйнувати піраміду зловживань у регіоні

У перший день лютого у Львові відбулося резонансне затримання – під час  отримання хабара в розмірі 7 тисяч доларів cпівробітники Служби безпеки України затримали заступницю Львівської регіональної митниці. Подія мала місце безпосередньо у приміщенні Львівської митниці, що на вул. Костюшка, 1. Це перше у 2011 році резонансне затримання посадової особи на Львівщині. Силовики  кажуть, що це лише початок масштабної операції боротьби з хабарниками…

“Посадовець вимагала і отримала хабара від приватного підприємця за сприяння в оформленні імпортованих товарів за заниженою митною вартістю. Крім цього, спільно із підрозділом внутрішньої безпеки Державної митної служби України співробітники СБУ викрили протиправний механізм стягнення хабарів з підлеглих керівників митних постів Львівщини”, – повідомили “Пошту” у прес-центрі УСБУ у Львівській області. Затримання відбулося, як зазначають в УСБУ області, в рамках “заходів, скерованих на виявлення та припинення фактів хабарництва і зловживання владою та службовим становищем у Державній митній службі України”.

Про жодне прізвище ні в СБУ, ні на митниці не воліють говорити. Зокрема, отримати бодай якусь інформацію про резонансне затримання від начальника Львівської митниці, депутата Львівської обласної ради Романа Микитюка не вдалося. Учора в розмові з “Поштою” посадовець сказав, що він “перебуває у відрядженні в Польщі”, і порадив телефонувати вже у четвер, 3 лютого.

За інформацією “Пошти”, затримана заступниця прийшла працювати на Львівщину з Волинської області, звідки до нашого регіону й було призначено Романа Микитюка. Вона 1961 року народження. 

Тим часом прокуратура Львівської області 1 лютого порушила кримінальну справу стосовно затриманої заступниці за фактом вимагання та одержання хабара у великому розмірі за ч. 2 ст. 368 КК України. Про це “Пошті” повідомили у прес-службі прокуратури Львівщини. “Встановлено, що вказана особа, обіймаючи посаду заступника начальника Львівської митниці, будучи представником влади та службовою особою, діючи умисно, з корисливих мотивів вимагала та одержала хабар у розмірі 7 тис. доларів від суб’єкта підприємницької діяльності за визначення вартості імпортованих товарів у менш значному розмірі”, – інформує прес-служба прокуратури. Слідство у кримінальній справі проводить слідчий відділ прокуратури Львівської області. Зараз затримана перебуває у львівському ІТТ. За три доби з часу затримання суд має прийняти рішення – арештовувати її чи ні.

Всеукраїнські апетити

Загалом із початку цього року СБУ активно взялася за хабарників-посадовців, правоохоронців, суддів та прокурорів. Так, у Черкасах працівники СБУ затримали на хабарі працівника одного з райвідділів міліції. За інформацією прес-служби СБУ, лейтенант вимагав хабара у сумі 5 тис. доларів у місцевої мешканки за звільнення її від кримінальної відповідальності. Міліціянт, який отримав частину хабара, нині перебуває в СІЗО. Йому загрожує позбавлення волі на термін до 10 років.

А ось на Закарпатті кайданки одягли на руки працівникові Мукачівського міськрайонного управління юстиції, який вимагав хабара у місцевого мешканця за сприяння у скасуванні заборони на відчуження майна, на яке було накладено арешт. Оперативники СБУ затримали чоловіка під час одержання ним останньої частини хабара – 3,3 тис. грн. У Києві, як інформує прес-служба СБУ, оперативники в січні викрили й припинили протиправний механізм стягнення хабарів, який діяв в одному із районних судів міста Києва. Так, під час одержання чергової частини хабара сумою 5 тисяч доларів у Дарницькому районі столиці затримано суддю райсуду і посередника – 29-річного адвоката. “Спільно зі слідчими прокуратури Києва встановлено, що суддя за попередньою змовою із адвокатом систематично (упродовж трьох тижнів) отримував гроші від родичів засудженого ним громадянина за прийняття рішення щодо неконфіскації майна”, – інформує прес-служба відомства.

На хабарі попався і слідчий прокуратури на Дніпропетровщині. 20 січня під час одержання чергової частини хабара розміром 2 тисячі доларів у м. Кривий Ріг СБУ затримала 40-річного старшого слідчого прокуратури одного з районів міста. “Спільно зі слідчими Генпрокуратури встановлено, що працівник прокуратури, використовуючи службове становище, систематично отримував гроші від громадян. За прийняття рішення про непритягнення до кримінальної відповідальності чиновник вимагав і отримував хабар.

Михайло Цимбалюк,
губернатор Львівщини:

– Затримання заступника Львівської регіональної митниці під час отримання хабара є свідченням реалізації програми Президента України щодо активізації боротьби з корупцією та хабарництвом. Звичайно, як голова Львівської ОДА маю більше деталей про цей факт, ніж УСБУ повідомило мас-медіа, але не всю інформацію можна розголошувати, бо триває слідство.Порушено кримінальну справу.

Акцентую: це не останнє гучне затримання на Львівщині! Така робота силовиків у регіоні буде ще більше активізована! Адже хто зловживає владою та службовим становищем, має пам’ятати, що рано чи пізно наступить безповоротність покарання. Звичайно, це лише  перші серйозні затримання. На нарадах за участі правоохоронців Львівщини вимагаю не обмежуватися дрібними затриманнями хабарників, а робити акцент на тих, хто є на вершині цієї піраміди і зловживань владою. І така боротьба буде все більше й більше наростати на Львівщині.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7541 / 1.59MB / SQL:{query_count}