Посадовці розтратили понад 1,4 мільйона

На Львівщині співробітники Служби безпеки України завершили розслідування та скерували до суду кримінальну справу щодо посадових осіб структурного підрозділу ДАК “Хліб України”

На Львівщині співробітники Служби безпеки України завершили розслідування та скерували до суду кримінальну справу щодо посадових осіб структурного підрозділу ДАК “Хліб України”, звинувачених у зловживанні владою, службовому підробленні, привласненні та розтраті майна в особливо великих розмірах. Про це “Пошті” повідомили у прес-службі УСБУ у Львівській області.

Так, цьогоріч, у травні, слідчі СБУ порушили дві кримінальні справи за фактами вчинення службовими особами структурного підрозділу ДАК “Хліб України” шляхом зловживання службовим становищем низки оборудок, які призвели до розтрати майже 700 т сільськогосподарської продукції Аграрного фонду України та одного з товариств області загальною вартістю понад 1,4 млн грн, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (“Привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах”).
Під час досудового слідства слідчими СБУ встановлено нові факти злочинної діяльності посадових осіб керівної ланки структурного підрозділу ДАК “Хліб України” – фігурантів зазначених кримінальних справ.

З’ясовано, що керівник сертифікованого зернового складу, де зберігаються зернові культури Аграрного фонду України та інших суб’єктів господарювання, протягом 2009 – 2010 рр. підробляв офіційні документи державного підприємства для здійснення безтоварних операцій купівлі-продажу зернових. При цьому для проведення махінацій посередником була залучена комерційна структура, в якій цей посадовець виступав співзасновником.

Від імені фірми, яка нібито зберігала на очолюваному ним державному підприємстві власне зерно, були укладені угоди на поставку зернотрейдерам понад 7 тис. т ріпаку. Аби приховати відсутність відповідної кількості зерна на складському зберіганні в державному підприємстві, керівник та його підлеглі неодноразово вчиняли службове підроблення офіційних документів. Такі дії призвели до виникнення необґрунтованих боргових зобов’язань державного підприємства на суму понад 2,1 млн грн перед суб’єктами господарювання, з якими укладалися договори на поставку зерна.

Крім того, задля власного збагачення згаданий керівник реалізував за готівку третій стороні 215,99 т жита Аграрного фонду вартістю понад 210 тис. грн шляхом укладення фіктивної угоди від імені структурного підрозділу ДАК “Хліб України” із власною комерційною структурою.

Сергій Білий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7850 / 1.55MB / SQL:{query_count}