Історична правда

ПАРЄ визнала, що російська військова агресія проти України розпочалася ще у 2014-му

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 24 січня схвалила звіт та резолюцію за назвою «Сексуальне насильство у часи конфліктів», в якій зазначено, що військова агресія росії проти України розпочалася не у лютому 2022-го, а ще із лютого 2014 року. Тут треба зауважити, що цей документ готувала австрійська депутатка Петра Байр, яка чомусь виступала проти такого формулювання.
«Серед поправок, поданих до документа, найбільші суперечки викликала поправка 4, що змінювала опис ситуації в Європі. Замість розмитої і фактично некоректної фрази «у 2022 році війна повернулася до нашого континенту», депутати пропонували записати: «З лютого 2014 року Російська Федерація веде агресивну війну проти України, яку вона відновила 24 лютого 2022 року масованим вторгненням в Україну». Доповідачка та профільний комітет з питань рівності виступили проти. Петра Байр та низка депутатів наполягали на тому, що «збройна агресія РФ проти України почалася у 2022 році». Однак українським парламентарям вдалося переконати депутатів у протилежному», – повідомляє Європейська правда.
«Я особисто знаю жінок, які стали жертвами насилля під час російської окупації Криму, а потім – нападу на Донецьку та Луганську область», – доводила членам ПАРЄ під час дискусії українська парламентарка Євгенія Кравчук. 
Зрештою поправка 4 була схвалена з невеликою перевагою: 47 «за», 43 «проти». А резолюцію із цією поправкою одноголосно затвердили 126 депутатів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8112 / 1.53MB / SQL:{query_count}