Українські біженці далі в центрі уваги

Країни Європи посилюють допомогу тим, хто змушений рятуватися від війни

Кількість біженців з України, які внаслідок російського вторгнення змушені були залишити свої домівки та виїхати за кордон, станом на 1 травня сягнула понад 5,5 млн осіб. Такі дані наводить Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ). Більшість поїхала до Польщі – понад 3 млн людей. До Румунії виїхали понад 825 тис. осіб, Угорщини – 530 тис., Молдови – понад 447 тис., Словаччини – 379 тис. 
Водночас понад 1,3 млн українців з 28 лютого повернулися з-за кордону на Батьківщину. Згідно з останньою оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН, ще 7,7 млн громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами. У державах, які прихистили українців, й надалі шукають ресурси й можливості, аби поступово покращувати становище біженців і наблизити умови їхнього життя до оптимальних, наголошують в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 
У Німеччині з червня діятиме вищий рівень соцзахисту та підтримки в пошуку роботи. Зокрема, біженцям збільшать соціальні виплати, пише Німецька хвиля. Це стане можливим після розгляду Бундестагом відповідного урядового законопроєкту, який має всі шанси на затвердження. Досі біженці з України, які мають дозвіл на проживання, отримували соціальну допомогу на підставі закону про шукачів притулку. Ці виплати коливалися довкола показника в 300 EUR на місяць для дорослих і трохи менше для неповнолітніх.
А вже з 1 червня українці отримуватимуть таку ж допомогу, як і німецькі безробітні за базовою ставкою 449 EUR (для дорослого). Також офіційно зареєстровані біженці вже мають дозвіл на роботу без обмежень. Зареєструватися як шукачам роботи чи отримувачам виплат, українцям можна в центрах зайнятості (Jobcenter).
Водночас у Польщі вкотре продовжили безкоштовний проїзд у потягах для українських біженців – наразі до 31 травня включно. Про це повідомляє компанія PKP Intercity. Без оплати за проїзд їздити потягами польської залізниці можуть такі категорії біженців з України: жінки, діти віком до 18 років, люди з інвалідністю незалежно від віку і статі, всі люди віком понад 60 років. 
Щоб користуватися потягами PKP Intercity, українські біженці мають взяти безкоштовний квиток у касі чи в кондуктора. Потрібно пред’явити закордонний паспорт зі штампом про дату перетину кордону (не раніше 24 лютого 2022-го) або інший документ, що посвідчує особу: внутрішній український паспорт, водійське посвідчення, студентський квиток.
Також Сейм схвалив зміни до Закону про спеціальну допомогу. Як пише Оnet.pl, документ передбачає, що мешканцям за надання житла та харчування для українських біженців замість нині чинних 60 днів оплачуватимуть удвічі довший період – 120 днів. Допомога становитиме 40 злотих за одну особу на добу (майже 300 грн). Зміни ще має схвалити сенат і президент Польщі. 
Дуже важливе рішення днями солідарно ухвали п’ять міжнародних платіжних систем переказу грошей, які зробили безкоштовним й скасували комісію за переказ коштів до України. Єврокомісія презентувала схему обміну біженцями з України готівкових гривень на євро чи інші валюти держав ЄС, де вони перебувають, як скоординований підхід задля однакових умов обміну гривневих банкнот.
ЄК запропонувала встановити ліміт на рівні до 10 тис. грн на кожного біженця без комісії за курсом, встановленим НБУ. Для обміну потрібно підтвердити, що особа користується тимчасовим захистом в ЄС. Кожна держава Євросоюзу домовлятиметься з банками, які беруть участь у програмі, щодо обліку таких клієнтів. Також домовлятимуться й з НБУ: як той викуповуватиме гривневі банкноти в їхніх банків. Схема має працювати три місяці.
Надзвичайно важливою є і та новина, що європейські фінустанови вже говорять про готовність кредитувати тих українських біженців, які доведуть свою позитивну кредитну історію. Про це розповіли в НБУ. Щоправда, у наших громадян немає відповідної інформації про кредитну історію, доступну для європейських фінансових установ. Тобто поки що існує певна технологічна проблема, яка не дає змоги швидко кредитувати українців, але зараз триває пошук способів, як її розв’язати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9121 / 1.56MB / SQL:{query_count}