Географія заробітчан розширюється

Ізраїль готовий працевлаштувати дві тисячі українських будівельників

Про це повідомив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський. «Ізраїлю зараз потрібні люди на будівельні професії. Тут дуже активно ведеться будівництво в різних містах, і це показник того, що рівень життя в Ізраїлі зростає. Ми зацікавлені та готові прийняти якомога більше робітників з України. Працівники звідси мають гарну репутацію. Програма офіційна, а отже, працівники мають ті самі соціальні права, що й громадяни Ізраїлю. Кожен матиме трудовий стаж, робітники офіційно заробляють собі на пенсію. Минулими роками приїздило близько тисячі робітників на рік, у цьому ж році ми маємо намір збільшити цю цифру до двох тисяч робітників», – наголосив посол.
Мінімальна зарплата сьогодні в Ізраїлі становить 1900 USD, але її розмір залежить від виконаної роботи. «Згідно з нашими даними, коли ми спілкуємося з роботодавцями, зарплата може сягати 2500-3000 тисяч доларів і вище, залежно від роботи, яка виконується», – повідомила Юлія Жовтяк, директорка Державного центру зайнятості України.
Цього року у програмі з’явились нововведення. Тепер в аплікантів, які не пройшли з першого разу, є можливість перескласти іспит з обраної спеціальності через шість місяців, чого не було раніше. «З нашого боку є бажання розширити цей договір і на галузь, що стосується доглядальниць, людей, які працюватимуть з літніми людьми – професіями, які більше підходять жінкам. Ще існує питання щодо людей, які приїздять і працюють нелегально, зокрема й у цих сферах, тож у нас є бажання, щоб люди приїжджали і працювали на законних підставах. Тому ми будемо намагатися вирішити це на офіційному рівні», – заявив Міхаель Бродський.
Також нагадаємо, що на початку року президент Польщі Анджей Дуда затвердив зміни до закону про іноземців, які передбачають спрощення процедури легалізації трудових мігрантів. Зокрема, законом передбачається спрощення процедури надання посвідки на тимчасове перебування в Польщі (до трьох років) особам, які хочуть працювати в країні протягом тривалого періоду. Тепер від них не вимагатимуть документів про наявність місця проживання (договорів оренди помешкання). Крім того, не потрібно буде подавати документ про регулярний і стабільний дохід іноземця, натомість достатньо підтвердження про отримання мінімального доходу в Польщі. Скасовується також вимога оформлювати нову посвідку на тимчасове перебування в країні в разі зміни працедавця.
Закон також розширює до 24 місяців можливість перебування іноземця в Польщі на підставі дозволу на сезонну роботу та заяви працедавця про намір працевлаштувати таку особу. Передбачається й спрощення процедури подачі документів на отримання карти поляка.
Раніше у коментарі агентству польські експерти зазначали, що новий закон про іноземців змінить характер трудової міграції з короткотермінової на середньо- і довгострокову. За приблизними даними, нині в Польщі можуть перебувати до 2 млн українців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8840 / 1.54MB / SQL:{query_count}