Українських пасажирів возитимуть німці

Укрзалізниця у 2022 році передасть пасажирські перевезення в управління Deutsche Bahn

Про це 9 листопада під час виступу на форумі «Велике будівництво: нова залізниця» заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Він нагадав, що найбільший залізничний оператор Німеччини має такий досвід у Казахстані, й він досить успішний. За словами міністра, зараз Укрзалізниця (УЗ) та Deutsche Bahn DB Engineering & Consulting реалізують першу фазу спільного співробітництва – надання консультаційних послуг.
Нагадаємо, що вперше про намір підписати угоду про стратегічне партнерство між УЗ та Deutsche Bahn ще на початку 2020-го заговорив тодішній прем’єр Олексій Гончарук. Він озвучив план, згідно з яким УЗ потрібно розділити на три частини, одна з яких відповідатиме за інфраструктуру (тобто вокзали і власне колію), дві інші – за пасажирські та вантажні перевезення відповідно. Водночас в державній власності планують залишити тільки першу.
У серпні цього року угоду підписали. Першим етапом співпраці стали послуги німецьких фахівців з консалтингу у сфері пасажирських перевезень. «Йдеться про налагодження планування та розвитку пасажирських залізничних перевезень, оптимізацію закупівель та оновлення рухомого складу. Німецька компанія допоможе Укрзалізниці відділити пасажирські перевезення від вантажних і забезпечити ефективне управління», – йшлося в повідомленні пресслужби УЗ. Зазначалося, що консалтинг є першим етапом співпраці, який буде втілено до кінця 2021 року. В разі його успішного впровадження, на другому етапі УЗ залучить команду менеджерів з Deutsche Bahn для безпосереднього управління пасажирськими перевезеннями вже у 2022 році.
Щоправда, виникають сумніви, чи вдасться німцям навести лад на занедбаних українських рейках, адже переважна більшість рухомого складу УЗ потребує заміни чи ремонту. «Ступінь зносу рухомого складу – 90% потягів потребують заміни чи ремонту. Така сама ситуація з локомотивами. Електропотяги вже на 90%, по суті, просто брухт. Інфраструктура в такому самому стані. Провали планових ремонтів – із 2012-го по 2020 рік узагалі майже нічого не відбувалося. Якщо говорити про електрифікацію, то в період із 2012-го по 2020 рік електрифіковано усього 23 кілометри. Ми в цьому році робимо у два рази більше», – повідомив міністр інфраструктури. За словами Олександра Кубракова, із 27 тисяч кілометрів мережі головних колій термінового ремонту потребують 11 тисяч. Крім цього, 53% залізничних колій не електрифіковані.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8600 / 1.54MB / SQL:{query_count}