Україна поза «зеленою» зоною ЄС

У МЗС кажуть, що тотального закриття кордонів не буде

Рада Європейського Союзу 9 листопада ухвалила рішення про виключення України із «зеленого» списку для подорожей у зв’язку з погіршення ситуації зі захворюваністю на Covid-19 у нашій країні. «Необов’язкові поїздки до ЄС підлягають тимчасовим обмеженням. Це не порушує можливості країн-членів скасувати тимчасові обмеження на поїздки до ЄС для повністю вакцинованих мандрівників», – зазначається у повідомленні. 
Рішення про виключення України зі списку автоматично не означатиме зміни правил перетину кордону. Проте країни Євросоюзу зазвичай дослухаються до рекомендації Ради ЄС та запроваджують обмеження на в’їзд для жителів країн, яких немає в списку, та на туристичні мандрівки для них.
Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що рішення Ради ЄС має рекомендаційний характер для країн-членів Євросоюзу. «Після виключення України зі «зеленого» списку ЄС тотального закриття кордонів Євросоюзу не буде. Це рекомендація, а фінальні рішення ухвалюватиме кожна окрема країна. МЗС України активно працює з партнерами, щоб зберегти максимальну свободу подорожей для українців», – заявив Дмитро Кулеба.

У МЗС пояснили, що країни можуть запровадити тимчасові обмеження лише на несуттєві, тобто туристичні поїздки. «Рішення Ради ЄС не скасовує «безвіз», воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться», – заявив речник МЗС Олег Ніколенко. Євросоюз що два тижні переглядає список третіх країн, з яких в’їзд на територію Шенгенської зони має бути дозволений для всіх – незалежно від того, чи вакцинована людина, чи ні.
Як наголосив Дмитро Кулеба, МЗС продовжує працювати із партнерами в країнах Європейського Союзу для збереження свободи подорожей українців За його словами, навіть після рішення про виключення України із «зеленого» списку зберегли можливість в’їзду для українців Кіпр, Естонія та Нідерланди (останні пускатимуть лише тих, хто пройшов повну вакцинацію, а Нідерланди з 13 жовтня вимагатимуть ще й негативний результат тесту на коронавірус). «Ще одна гарна новина: Хорватія залишається відкритою для подорожей українців за тих самих умов, що і дотепер», – заявив 10 листопада Дмитро Кулеба.
Актуальна інформація про правила в’їзду для громадян України в різні країни світу доступна на порталі МЗС https://tripadvisor.mfa.gov.ua/.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8529 / 1.54MB / SQL:{query_count}