Запустили ще один потяг до Польщі – до Варшави

Україна поки що залишається в «зеленій» зоні ЄС

Укрзалізниця відновлює курсування потяга №67/68 Київ – Варшава з 4 листопада 2021 року. Залізничне сполучення між двома столицями припинилося торік у березні через карантинні обмеження. Нагадаємо, що залізничне сполучення з Польщею відновлене 10 жовтня, коли в перший рейс вирушив потяг «Інтерсіті +» Київ – Перемишль, який має зупинку у Львові (Київ – Варшава минає наше місто транзитом). Придбати квитки можна на сайті booking.uz.gov.ua або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що залізничне сполучення між Україною та Польщею було призупинене на початку пандемії коронавірусної хвороби – у березні 2020 року. На той час між країнами курсували два швидкісні потяги №705/716 та №715/706 Київ – Перемишль, пасажирські №36 Одеса – Перемишль, №67 Київ – Варшава, №51 Львів – Вроцлав, а також безпересадкові вагони Київ – Вроцлав.
Пресслужба Укрзалізниці нагадує, що з 21 жовтня набули чинності нові правила безпечних подорожей, запроваджені постановою Кабінету Міністрів України. Для поїздки в потягах далекого сполучення пасажири повинні мати один із документів, що підтверджує: отримання хоча б однієї дози вакцини проти Covid-19; отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти Covid-19); негативний результат ПЛР-тесту (чинний 72 години) або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у потяг). Дітям до 18 років не потрібно мати документ про вакцинацію або тестування. Актуальну інформацію щодо правил в’їзду українських громадян на територію Польщі та інших країн Європи, а також громадян цих країн до України, пасажири можуть дізнатися через офіційні джерела посольства України в Польщі й посольств цих країн в Україні, а також через сайт Міністерства закордонних справ.
Це тим паче актуально, що Україну незабаром можуть вилучити зі списку країн «зеленої» карантинної зони, громадянам яких можна подорожувати до країн ЄС без ковідних обмежень. Вперше про таку можливість повідомив 18 жовтня журналіст Радіо Свобода у Брюсселі Рікард Йозвяк. Наразі прогноз не справдився. Однак, з огляду на темпи поширення коронавірусу в Україні, такий сценарій виглядає цілком реальним. 
Як писала «Львівська Пошта», навіть у разі ухвалення такого рішення, це не скасовує дію «безвізу» і не передбачає тотального закриття кордонів для українців. «У разі ухвалення рішення ЄС про виключення України із «зеленої» зони не скасовує «безвіз», воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться», – заявив речник МЗС Олег Ніколенко.
А його шеф пообіцяв зробити все можливе, щоб українці й далі могли подорожувати до країн Євросоюзу. «Наразі правила поки не змінилися. Ми застосуємо всю дипломатичну майстерність, аби навіть у разі виключення зі «зеленого» списку ЄС українці мали можливості подорожувати до країн Євросоюзу», – заявив 26 жовтня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час години спілкування у твіттері.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8490 / 1.55MB / SQL:{query_count}