Українських туристів не пускатимуть в Європу

ЄС планує виключити нашу країну зі списку країн «зеленої» зони

Європейський Союз має намір цього тижня виключити Україну зі списку країн «зеленої» карантинної зони, громадянам яких можна подорожувати до країн ЄС без ковідних обмежень. Про це повідомив журналіст Радіо Свобода у Брюсселі Рікард Йозвяк.
«Цього тижня Україну планують вилучити з рекомендованого Європейським Союзом списку Covid-безпечних для подорожей країн. Її було додано у цей список в середині липня, але сплеск кількості випадків останнім часом означає, що країна більше не залишатиметься у переліку», – написав він у твіттері. Останнього разу ЄС переглядав свій «зелений» список 8 жовтня, і Україна залишилась у ньому – попри те, що, за формальними критеріями, вже не відповідала нормам, встановленим європейським законодавством про безперешкодний в’їзд.
Водночас у Міністерстві закордонних справ пояснили, що навіть у разі ухвалення такого рішення, це не скасовує дію «безвізу» і не передбачає тотального закриття кордонів для українців. «У разі ухвалення рішення ЄС про виключення України із «зеленої» зони не скасовує «безвіз», воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться», – заявив речник МЗС Олег Ніколенко.
Він додав, що в разі ухвалення рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. «Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із «зеленого» списку ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів, як торік», – додав Олег Ніколенко. Він закликав українців вакцинуватися проти Covid-19, «щоб безпечно подорожувати», і звіряти інформацію про умови в’їзду до країн на інтерактивній карті (https://trip.gov.ua/) МЗС України.
За останніми даними онлайн-сервісу Worldometers, лідерами за поширенням коронавірусної хвороби в світі залишаються США, Британія та Росія. Далі за кількістю хворих у рейтингу знаходяться Туреччина і Румунія. Україна опинилася на шостому місці у цьому рейтингу, перегнавши навіть Індію, Іран та Бразилію. Водночас наша країна посідає 4-те місце у світі за добовою смертністю від коронавірусу. Більше заражених померло лише в США, Росії та Румунії.
З початку пандемії в світі зафіксували 242,3 млн випадків зараження Covid-19, підтверджено 4,9 млн смертей, вилікувались від недуги 219,6 млн осіб. Наразі нараховується майже 18 млн активних випадків захворювання. Найбільше медиків турбують швидкі темпи поширення варіанту коронавірусу B.1.617.2, який уперше виявили в Індії і який Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) маркує як Delta. Його вже зафіксували у 193 країнах та територіях, йдеться у щотижневому епідеміологічному бюлетені ВООЗ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8518 / 1.55MB / SQL:{query_count}