Послаблення карантину спричинило катастрофу

«Індійський» штам коронавірусу може з’явитися в Україні наприкінці травня

Індія стала найгіршим епіцентром пандемії коронавірусу у світі – там зафіксовано більш ніж 17,6 млн випадків зараження, майже 190 тис. осіб померли. Але експерти бояться, що реальні цифри можуть бути в 30 разів більшими. Це означає, що насправді в Індії понад пів мільярда інфікованих, пише CNN.
Медики й вчені вже давно застерігають, що кількість випадків Covid-19 й смертей від хвороби істотно занижена з низки причин, включно з поганою інфраструктурою, людськими помилками й низьким рівнем тестування. «Всі знають, що і підрахунок заражених, і кількість загиблих занижені. Так завжди було. Минулого року ми підрахували, що лише один з кожних 30 випадків зараження виявлений за допомогою тестів. Тож повідомлені цифри – це серйозне заниження. На місцях ми бачимо значно більше смертей, ніж офіційно зафіксовано», – розповів директор Центру динаміки захворювань Індії Раманан Лаксмінараян.
Коли у вересні минулого року перша хвиля Covid-19 почала спадати, індійський уряд вказав на низьку кількість померлих як на доказ свого успіху в боротьбі з пандемією. Цей аргумент став підставою для скасування багатьох обмежень, а прем’єр-міністр Нарендра Моді бадьоро пообіцяв, що країна «вийде з битви проти Covid-19 переможцем».
Послаблення вилізли боком. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що друга хвиля смертельного коронавірусу в Індії спричинена «ідеальним поєднанням масових зібрань, низьким рівнем вакцинації та більш заразним штамом вірусу». Офіційний представник організації Тарік Яшаревич заперечив, що причина нинішнього стрімкого поширення Covid-19 в Індії полягає лише в появі нового штаму. За його словами, головну негативну роль відіграла безвідповідальна поведінка громадян, зокрема, масові гуляння. Нещодавно мільйони індійців узяли участь у традиційному фестивалі фарб Холі. Жодних карантинних вимог ніхто при цьому не дотримувався.
Як пише The Guardian, незважаючи на катастрофічні показники захворюваності, в Індії досі немає жорсткого карантину. Там відкриті ринки та торговельні центри, дозволено проводити великі весілля та релігійні церемонії. Водночас через бездіяльність індійського уряду потерпають інші держави, зокрема Україна. Делі вирішив повністю призупинити постачання за кордон вакцини CoviShield (AstraZeneca).
Водночас не варто й забувати про новий «індійський» штам коронавірусу з подвійною мутацією, який починає поширюватися і в інших країнах, зокрема, в популярній серед українських туристів Туреччині. В Україні він може з’явитися наприкінці травня. Такий прогноз озвучив начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві, лікар-епідеміолог Олег Рубан в ефірі телеканалу «Україна 24». «Що стосується прогнозу, дійсно після свят у нас буде збільшення захворювань, воно природне, незначне. Але велику тривогу викликає те, що в Індії, Туреччині реєструється новий штам, який буде також наприкінці травня в Україні. Тому що люди повернуться з відпусток з цих країн. Як ви бачите, цей штам вирує в цих країнах, є великий показник інфікування та летальності», – сказав він.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8302 / 1.55MB / SQL:{query_count}