Польща змінила правила в’їзду для іноземців

Для українців відтепер карантин є обов’язковим, а чинними вважаються лише тести, зроблені на території Польщі

Всі, хто прибуває до Польщі з-за меж Шенгенської зони, зокрема з України, повинні відбувати обов’язковий карантин. Як заявив заступник міністра інфраструктури Польщі Мартін Горала, карантину можна буде уникнути тільки завдяки негативному тесту на Covid-19, зробленому вже після прибуття до Польщі. Раніше особи, які в’їжджали з України до Польщі, звільнялися від обов’язкового карантину після представлення довідки польською чи англійською мовами про негативний результат тесту, зробленого в Україні не пізніше, ніж за 48 годин до перетину кордону.
Водночас для тих, хто прибуває з країн Шенгенської зони, й надалі достатньо мати негативний тест на коронавірус, зроблений в їхній країні не пізніше, ніж за 48 годин до в’їзду. «Що стосується сухопутних кордонів Польщі, ситуація буде виглядати так, як на кордоні з Чехією та Словаччиною – стандартного контролю немає, але будуть залучені патрулі, які перевірятимуть, чи мають ті, хто перетинає кордон, чинні тести», – пояснив речник польського уряду Пьотр Мюллер.
З 27 березня у Польщі діють нові обмеження, оголошені урядом у зв’язку із третьою хвилею епідемії коронавірусу. Наразі їх запровадили на два тижні, однак міністр охорони здоров’я Адам Недзельський не виключає, що ці правила будуть продовжені й після 9 квітня. Все буде залежати від рівня захворюваності на Covid-19.
Незважаючи на успішну кампанію масової вакцинації населення, кількість нових хворих у Польщі не зменшується. 30 березня в країні з населенням 38 млн осіб виявлено 20,8 тис. інфікованих, і це ще вважається непоганим результатом, адже середній показник за останні сім днів, за даними ресурсу github.com, становив 28,4 тис. (рекорд зафіксовано 26 березня – понад 35 тис. нових випадків).
Як заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, в країні вже зроблено понад 6 млн щеплень (із них 2 млн – друга доза вакцини), інформує агентство PAP. Моравецький заявив, що до кінця серпня уряд планує запропонувати вакцинацію проти коронавірусу всім охочим. «До кінця другого кварталу ми проведемо сумарно 20 мільйонів щеплень, а до кінця серпня хочемо вакцинувати всіх, хто матиме таке бажання», – заявив прем’єр.
Також уряд Польщі запроваджує зміни у програмі щеплень. Зокрема, з квітня стартує вакцинація в компаніях, де таке бажання виявлять щонайменше 500 працівників. Крім того, збільшать кількість пунктів вакцинації, зокрема, щеплення можна буде зробити в аптеці, які висловлять бажання брати участь у відповідній програмі. В середині квітня Польща розраховує отримати перші дози вакцини Janssen (Johnson & Johnson) – останньої зі затверджених у Європейському Союзі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8352 / 1.54MB / SQL:{query_count}