Пристрасті за іконою

Україна вимагає повернути викрадений раритет

Ікона, яка була викрадена в Луганську і подарована міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час його візиту до Боснії та Герцеговини, може коштувати 12,5 мільйонів EUR. Про це повідомляє Балканський оглядач з посиланням на боснійський телеканал BN TV.
За даними джерел, близьких до оточення глави президії Боснії та Герцеговини Мілорада Додіка, позолочена старовинна ікона Миколая Чудотворця зберігалася на депозиті Banke Srpske. Про те як вона опинилася в банку, який свого часу збанкрутував, невідомо. Раніше глава Асоціації ветеранів Армії республіки Сербської заявив, що ікона була вивезена з окупованого Донбасу в 2018 році через Росію та Сербію.
Скандал розгорівся в грудні минулого року, коли сербський член президії Боснії та Герцеговини Мілорад Додік подарував старовинну ікону міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову. Зазначається, що сам акт вручення подарунків главі МЗС Росії відбувся поза усіма протоколами. При цьому один із радників Додіка запросив дві знімальні групи на зустріч з Лавровим, щоб висвітлити подію. Пізніше саме з повідомлень ЗМІ стало відомо, що на 300-річній іконі стоїть печатка Одеської крайової комісії з охорони пам’яток матеріальної культури і природи, створеної в 1926 році при Одеському історико-археологічному музеї. Медіа також процитували Додіка, який заявив, що ікону було «знайдено в Луганську», сам він буцімто «хотів повернути Росії, те, що їй належить».
17 грудня посольство України в Боснії та Герцеговині направило ноту до МЗС цієї країни з вимогою надати інформацію про походження ікони, подарованої Лаврову. Пізніше російське МЗС заявило, що повернуло ікону посольству Боснії та Герцеговини в Москві для розслідування її походження за участю Інтерполу. Своєю чергою міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна вимагає повернути викрадену з Луганська ікону.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8438 / 1.53MB / SQL:{query_count}