На Новий рік – комендантська година

Польща із 28 грудня запроваджує жорсткий локдаун. Він триватиме до 17 січня

У світі кількість випадків зараження коронавірусом перевищила 75,2 мільйона, 1,6 млн людей померли, свідчать дані інтернет-ресурсу Worldometer. На першому місці антирейтингу за кількістю інфікованих залишаються США, там від початку пандемії зафіксовано 17,6 млн випадків коронавiрусу. На другому і третьому місцях - Індія (9,9 млн) і Бразилія (7,1 млн) відповідно.
В сусідній з нами Польщі (населення – 37,7 млн осіб), за даними Центру системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джонса Хопкінса (США), інфікувались коронавірусом 1,17 млн людей, від хвороби померло 24,3 тис. Найбільша кількість нових заражень останніми днями фіксується у Великопольському (Познань), Мазовецькому (Варшава) та Куявсько-Поморському (Бидгощ) воєводствах, а найменше - в Опольському (Ополе), Сьвєнтокшиському (Кельце) та Підляському (Білосток).

Від 19.00 31 грудня до 6.00 ранку 1 січня

«Я закликаю кожного поляка нести відповідальність за себе та своїх близьких. Але я знаю, що заклики не допоможуть», – заявив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський. Отож, уряд країни прийняв рішення запровадити із 28 грудня жорсткий локдаун – він триватиме до 17 січня.
Протягом цього часу у країні будуть зачинені торговельні центри та гірськолижні траси. Також не працюватимуть готелі, а всі, хто прибуватиме в країну з-за кордону, повинні будуть пройти 10-денний карантин. Під час локдауну працюватимуть лише магазини з продуктами та необхідними товарами повсякденного вжитку. В новорічну ніч у країні діятиме «заборона і обмеження» на пересування – від 19.00 31 грудня до 6.00 ранку 1 січня, пише Німецька хвиля.

Вакцина – ще до кінця року

Існує можливість, що перші дози вакцини від викликаної коронавірусом хвороби COVID-19 Польща здобуде відразу після католиьцих Різдвяних свят (тобто після 26 грудня). Про такий шанс повідомив міністр здоров’я Адам Нєдзєльський.
21 грудня Європейське агентство лікарських засобів (European Medicines Agency, EMA) має оприлюднити свою оцінку вакцини компанії Pfizer/BioNTech. У такому випадку, перші препарати невдовзі можуть з’явитися в Польщі. «Якщо це рішення справді буде прийняте, є шанс, що перша частина – приблизно 10 тисяч доз вакцини – з’явиться в нас відразу після свят. Ми вже підготовлені, щоб розподілити їх у лікарнях, які найбільшою мірою борються з коронавірусом», – сказав Адам Нєдзєльський.
Водночас у поляків – та сама проблема, що й нас: багато хто категорично проти вакцинації. «За приблизними підрахунками, близько половини поляків не бажають в майбутньому проходити вакцинацію. Вони або просто ігнорують дане питання або відразу відповідають категоричним «ні». Таких більшість - близько 60%. Тільки близько 20% пацієнтів заявили, що вони згодні на вакцинацію. Це вкрай тривожна інформація. Це свідчить про проблему, яку належить вирішити. Необхідно провести дуже грамотну просвітницьку кампанію. Це не повинно бути у вигляді широкої реклами, хоча звичайно це теж дуже важливо. Необхідно проводити дебати експертів, які б обговорювали і пояснювали безліч питань, що цікавлять людей. Адже в даному питанні залишається безліч неосвітлених моментів. Необхідно донести людям, чому була прискорена розробка вакцин і т. д. Необхідно все пояснювати і доносити різними способами і каналами», - розповів «Польському радіо» голова Спілки сімейних лікарів Варшави, кандидат медичних наук Міхал Сутковський.

Поляків нагородили за Ломбардію

Тим часом президент Польщі Анджей Дуда вручив державні відзнаки лікарям, які допомагали колегам в італійському регіоні Ломбардія на початку пандемії коронавірусу. Хрести заслуги «За відвагу» отримало кільканадцять учасників місії з Військового медичного інституту та Польського центру міжнародної допомоги.
Урочистість відбулася в Президентському палаці. Глава держави Анджей Дуда подякував лікарям: «Ви не завагалися поїхати до Італії, туди, де було найгірше, звідки інші тікали. Ви поїхали туди, щоб допомагати, щоб реалізувати клятву Гіппократа, щоб служити іншій людині, щоб – у якомусь сенсі – боротися так, як колись наші солдати – «за свободу нашу і вашу». Також тому, щоб вчитися, як боротися з вірусом найефективніше. Я дуже за це дякую».
У березні цього року польські лікарі з Військового медичного інституту та Польського центру міжнародної допомоги працювали у польовій лікарні в Брешії на півночі Італії.
Нагадаємо, що в квітні 20 українських медиків із систем МВС та МОЗ також допомагали італійським лікарям у боротьбі з COVID-19 в лікарнях міст Пезаро та Урбіно в регіоні Марке. Про державні відзнаки для них наразі нічого не чутно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8118 / 1.57MB / SQL:{query_count}