COVID-рекорди: світ, Європа, Україна

Кількість хворих на коронавірус стрімко зростає

У світі COVID-19 виявили ще у 478 тисяч людей. Це – світовий рекорд. 22 жовтня вірус побив і європейський рекорд - в країнах Старого світу виявили понад 217 тисяч випадків зараження за добу. Маємо й український рекорд - 7053 зараження.
В країнах Європи, за даними сайту Worldometer, який збирає офіційну «коронавірусну» статистику усіх країн світу, лідерами антирейтингу з кількості нових випадків COVID-19 є Франція, Велика Британія, Іспанія, Італія, Росія, Чехія та Україна, яка займає 11-те місце. Станом на момент публікації, загалом у світі зафіксовано 42 мільйона випадків зараження. Успішно перенесли хворобу і вилікувались 31 мільйон людей, близько 1,2 мільйона пацієнтів померли.

Польща: в «червоній» зоні - 11 із 16 центрів воєводств

20 жовтня у Польщі було встановлено добовий рекорд зараження коронавірусом - 10 040 нових випадків COVID-19, 130 людей померли. Найбільше нових інфікованих виявлено у Малопольському (адміністративний центр - Краків), Мазовецькому (Варшава) і Сілезькому (Катовіце) воєводствах.
Як писала «Львівська Пошта», із 17 жовтня 152 з 314 повітів Польщі переведені в «червону» зону, в якій почали діяти жорсткі обмеження у зв’язку зі спалахом інфікування коронавірусом. Також у «червоній» зоні опинилися 11 із 16 воєводських міст: Білосток, Бидгощ, Гданськ, Кєльце, Краків, Люблін, Лодзь, Ольштин, Познань, Жешув (Ряшів) та Варшава. Решта країни належить до «жовтої» зони.

Чехія: повернення локдауну

Із 06:00 22 жовтня Чехія «закрилася» на карантин. Йдеться про закриття більшості закладів торгівлі і послуг і про обмеження вільного пересування людей. Дозволено працювати тільки продуктовим магазинам, аптекам і крамницям товарів першої необхідності для дому.
Працедавцям рекомендовано перевести працівників на дистанційну роботу і обмежити їхні контакти з клієнтами. Графік роботи урядових чи місцевих установ із відвідувачами скорочується до двох днів на тиждень не більш ніж по п’ять годин. При цьому міністр охорони здоров’я Чехії Роман Прімула рекомендує більше перебувати на свіжому повітрі – але у випадку, якщо не йдеться про членів однієї родини, не більш ніж по дві особи. Ці заходи наразі запроваджені до 3 листопада.

Франція: за крок до мільйона 

У Франції свій рекорд - понад 40 тисяч випадків коронавірусу на добу. Тепер країна із населенням близько 67 мільйонів осіб - за крок від порогу в 1 млн випадків, який першою у Європі 21 жовтня перетнула Іспанія. За даними порталу Worldometers, зараз Іспанія - на 6-му місці у світі за загальною кількістю підтверджених випадків - після США, Індії, Бразилії, Росії та Аргентини.

Італія: в столичному регіоні – комендантська година

У Римі та всьому Лаціо, столичному регіоні Італії, запровадили комендантську годину, сподіваючись стримати пандемію коронавірусу. Відповідне розпорядження схвалили губернатор Лаціо Нікола Зінгаретті та міністр охорони здоров’я Роберто Сперанца, пише Corriere Della Sera.
Починаючи з п’ятниці, 23 жовтня, на один місяць громадянам буде заборонено перебувати надворі з опівночі до 5-ї години ранку. Виняток передбачено лише для окремих категорій громадян - насамперед, тих, хто у цей час їде на роботу або з роботи, а також у разі невідкладних обставин. Популярні місця зібрання людей закриватимуть вже із 18-ї години - або повністю, або обмежуватимуть до них доступ.
Також з наступного тижня італійські школи мають перевести 50% учнів на дистанційне навчання, з пріоритетом навчання у класі для випускників; університети - 75% студентів. Магазини поки що зможуть продовжити роботу без додаткових обмежень.
Цікаво, що, згідно з результатами соцопитування, понад 80% італійців підтримують масковий режим у громадських місцях та кажуть, що готові до нового жорсткого карантину.

Україна: президент заявив, що готовий вколотися

Володимир Зеленський в інтерв’ю чотирьом телеканалам («1+1», «Україна», ICTV та «Інтер»), яке вийшло в ефір 22 жовтня, заявив, що попри 6-7 тисяч хворих на коронавірус щодня, суворого карантину в Україні запроваджувати не планують. На думку глави держави, такі обмеження можуть повністю зупинити нашу економіку.
Натомість, за словами Зеленського, приділятимуть максимум зусиль питанням додаткового медичного обладнання, медичного забезпечення та кількості лікарів. Крім того президент анонсував виробництво української вакцини від коронавірусу. Її розробкою займалися більш як пів року, а нині вона проходить тестування. Президент зазначив, що перепитував, чи можна прискорити процес, але отримав заперечну відповідь, адже, якщо скоротити його, то результат досліджень можуть не визнати в світі.
«Ми не можемо говорити про все, через те, що повинні пройти клінічні дослідження, і це правда, не маємо права. Вона, скажу правду – унікальна. Це не пафос і не популізм. Вона унікальна, тому що не така як інші. Дослідження велись, але вони не на людях», - заявив президент. Також він запевнив, що після завершення досліджень готовий випробувати українську вакцину на собі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8191 / 1.58MB / SQL:{query_count}