Екс-прем’єра перевели з тюрми в шпиталь

Колишній глава уряду Ізраїлю Ехуд Ольмерт переведений із в’язниці в цивільну лікарню через сильні болі в грудях

Як повідомляє The Jerusalem Post, лікарі, які обстежили Ольмерта, виключили ймовірність серцевого нападу. Проте, йому призначили додаткові аналізи у зв’язку з поганим станом здоров’я.
Ехуд Ольмерт став першим прем’єр-міністром в істо­рії Ізраїлю, який реально опинився у в’язниці. Причиною стало розслідування так званої справи Таланскі. Американський бізнесмен Моріс Таланскі стверджував, що особисто передавав прем’єр-міністру Ізраїлю Ехуду Ольмерту великі суми грошей у конвертах за сприяння в будівництві престижного житлового комплексу Holyland у Єрусалимі.
Загальна сума обчислювалася сотнями тисяч доларів. Сам Ольмерт заявив, що отримував ці кошти відповідно до закону про фінансування політичної діяльності. Однак Таланскі наполягав, що гроші йшли не лише на політичну діяльність, а й на особисті цілі: проживання у фешенебельних готелях, трансатлантичні перельоти першим класом, сімейний відпочинок в Італії.
Одкровення американця шокували ізраїльське суспільство і стали приводом для відставки Ольмерта з поста прем’єра. А в травні 2014 року екс-прем’єра засудили до шести років позбавлення волі та зобов’язали виплатити штраф у розмірі одного мільйона шекелів (понад 265 тисяч доларів). Пізніше Верховний суд Ізраїлю частково задовольнив апеляцію захисту та скоротив термін ув’язнення до 18 місяців. Відбувати термін покарання у в’язниці “Маасіягу” міста Рамалла Ехуд Ольмерт почав 15 лютого 2016 року. Сидів екс-прем’єр з комфортом: у в’язниці встановлені телефони, є зала відпочинку, двір для прогулянок, синагога та бібліотека. На 29 червня 2017-го року призначено слухання про його умовно-дострокове звільнення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9092 / 1.53MB / SQL:{query_count}