Білоруси бояться російської окупації

Сценарій окупації Білорусі Російською Федерацією під прикриттям спільних навчань “Захід-2017”, запланованих на літо цього року, розглядається західними військовими аналітиками як ймовірний

Як розповів Філіп Пітерсен, колишній співробітник розвідки міністерства оборони США, а нині віце-президент Фонду “Потомак”, розглядається сценарій організованого Кремлем перевороту в Білорусі, в результаті якого Лукашенка усувають від влади, замінюючи його повністю лояльною фігурою з білоруського генералітету. “Після чого Білорусь використовується як плацдарм для військової загрози країнам Балтії та Польщі”, – заявив Філіп Пітерсон в інтерв’ю польському виданню wPolityce.pl.
“Моє найсильніше занепокоєння викликає можлива окупація Білорусі РФ. Якщо російська гвардійська танкова армія опиниться на кордоні з Польщею чи Литвою, це кардинально змінить всю ситуацію в Східній Європі. Ми повинні думати над тим, що ми можемо зробити для забезпечення суверенітету Білорусі. Звичайно, ми не можемо захищати режим Лукашенка у військовому відношенні, але ми можемо застосувати санкції проти Росії. Тільки цього разу не постфактум, як у випадку з Україною і не обмежені в часі, а на випереджаючі”, – сказав Філіп Пітерсон. 
За його словами, такими санкціями має стати виключення Росії із системи SWIFT, яка представляє собою міжнародну мережу обміну інформацією між банками. “Це стало б потужним шоком для російської економіки. Без SWIFT торгівля буде паралізована, що, в свою чергу, призведе до економічної блокади Москви. Крах для російської еліти, в тому числі, найближчого оточення Путіна”, – заявив військовий експерт. За його словами, виключення із системи SWIFT має бути автоматичним в разі захоплення Білорусі. А єдиною умовою повернення в неї – виведення російських військ і відновлення білоруського суверенітету. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8893 / 1.53MB / SQL:{query_count}