Ісламісти готують хімічні теракти

Європол попередив про небезпеку атаки з боку терористів угруповання “Ісламська держава” на території кількох країн Європи, в тому числі з використанням хімічної зброї

Про це йдеться в новій доповіді поліцейської служби Європейського Союзу, зміст якого викладає британське видання The Independent.
Джихадисти, за твердженням експертів поліцейського відомства, змінюють тактику з огляду на воєнні поразки в Сирії та Іраку. Координатор антитерористичного крила Європолу Жиль де Кершов вважає, що загроза буде існувати протягом декількох наступних років, поки бойовики з європейськими паспортами, які зараз воюють у загонах “Ісламської держави”, будуть повертатися додому. “Ці люди сприйняли джихадистську ідеологію, крім того, вони вміють поводитися зі зброєю та вибухівкою. Ефективною відповіддю на цей виклик повинні стати тільки комплексний підхід і довгострокова стратегія”, – повідомив де Кершов.
На його думку, найбільш вразлива ціль – громадський транспорт, який слабко контро­люється і яким користуюються багато людей. При цьому терористи не прагнутимуть вивести з ладу важливу інфраструктуру, – наприклад, електростанції чи якісь виробництва, – оскільки на таких об’єктах система безпеки, як правило, на найвищому рівні.
Для досягнення своїх цілей терористи можуть застосовувати як традиційні методи – підриви і розстріли, – так і ті, що використовуються в Сирії та Іраку, наприклад, викрадення людей або використання хімічної чи біологічної зброї. The Independent нагадує, що в лютому цього року спецслужби Марокко викрили розгалужений осередок “Ісламської держави” і вилучили у бойовиків біологічну зброю, яку ті, ймовірно, планували використати під час однієї з терористичних атак.
Нагадаємо, що із попередженням про найвищий рівень терористичної загрози у Франції у вересні цього року виступив міністр внутрішніх справ країни Бернар Казньов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8758 / 1.53MB / SQL:{query_count}