Ті самі гості в ту саму хату

Під час чергової прямої лінії Володимир Путін не сказав про Україну нічого нового

фото: delphi.lv
Експерти наголошують, що тематика питань громадян і, відповідно, риторика російського президента за останній рік суттєво змінилися. Якщо рік тому на першому плані були зовнішня політика, ситуація на Донбасі й проблеми визнання Криму, то зараз основна частина запитань стосувалися падіння економіки, безробіття, невиплати зарплат, високих цін в аптеках і магазинах. 
Путін досить грамотно розіграв добре відому йому роль “доброго царя”: влада все бачить, влада все знає, все відразу виправити не може, але не залишається глухою до проблем народу. Особливо ефектно виглядало вирішення проблем віддалених регіонів можна сказати “за помахом чарівної палички”. Не минуло й години після того, як Путін у прямому ефірі доручив розібратися зі скаргою працівників рибокомбінату на острові Шикотан на невиплату зарплати, як прокурор Сахаліну в тому ж таки прямому ефірі відзвітував про порушення кримінальної справи. 
Але нас, зрозуміло, більше цікавить те, що президент Росії говорив про Україну. Ще раз наголосимо, українських тем цьогоріч було небагато, а відповіді Путіна оригінальністю не відрізнялися. Президент Росії знову засудив зміну влади в Україні, заявивши, що не бачить в Революції Гідності ні суспільного вибору, ні прагматичної мотивації: “Уклали угоду (з Євросоюзом“Пошта”). Сказали, що це цивілізаційний вибір. Ну який це цивілізаційний вибір?! Ті ж олігархи сидять при владі. Тримають гроші в офшорах ...” При цьому, на думку Путіна, Росія в рамках Мінських угод “виконала все, що повинна була виконати”, натомість Україні та її західним партнерам “ще треба пройти довгий шлях”. Президент Росії жодним словом не обмовився про можливість звільнення Надії Савченко, хоча Європа та Україна давно вважають її повернення на Батьківщину частиною Мінських угод.
“Говорячи під час прямої лінії про Україну і Порошенка, Путін учергове транслював свою головну думку: “Почекаємо, поки Україна завалить реформи, підведе Захід, і тоді Захід нарешті скаже Росії: “Займайтеся вашою Україною самі, і Київ упаде до наших ніг”, –прокоментував слова Путіна Російській службі Бі-Бі-Сі політолог Станіслав Бєлковський. Показовим можна вважати питання 12-річної телеглядачки Варвари Кузнєцової: “Якби тонули Порошенко і Ердоган, кого б ви врятували першим?”. “Якщо хтось вирішив потонути, врятувати його вже неможливо. Але ми готові простягнути руку допомоги будь-якому партнеру, якщо він сам того хоче”, – відповів Путін. На думку багатьох експертів, таким чином російський президент послав сигнал Заходу: “Я готовий до перемовин!”. Це ж підт­вержують і його слова про готовність вести діалог щодо скасування міжнародних санкцій в обмін на відміну Росією заборони на ввезення продуктів харчування з країн Євросоюзу. 
І наостанок: під час прямої лінії Володимир Путін щиро зізнався, що час від часу матюкає сам себе. Так він відповів питання: “Чи лаєтеся ви, коли точно знаєте, що вас не знімають?”. “Буває. Але тільки на себе. У Росії є такий гріх. Відмолимо”…

Одразу після прямої лінії всі співробітники адміністрації президента Російської Федерації оприлюднили свої декларації про доходи. Найкумедніше виглядала декларація самого Володимира Путіна. Згідно з поданим ним документом, доходи глави РФ за 2015 рік становили 8,9 мільйона рублів. Якщо рахувати за курсом долара на Московській біржі, виходить, що Володимир Путін заробив за рік приблизно 135 тисяч доларів США. Таким чином місячна зарплата президента Російської Федерації становить 11 250 доларів. Також, згідно з декларацією, глава держави володіє земельною ділянкою площею 1500 квадратних метрів, квартирою (77 квадратних метрів) і гаражем. У користуванні у Володимира Путіна – квартира площею майже 154 квадратних метра і гаражне місце. Також смішно виглядає повідомлення про те, що Путін офіційно володіє автомобілями ГАЗ М21 (стара “Волга”, випускалася до 1970 року) “Нива” і причепом “Скіф”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7865 / 1.56MB / SQL:{query_count}