Україна та Чехія обмінялись документами про боротьбу ОУН-УПА


Про це йдеться у повідом­ленні прес-служби Центру досліджень визвольного руху. Зокрема, Київ передав Празі із архіву СБУ копії кримінальних справ на тодішніх громадян Чехословаччини, які відбували покарання в таборах на території радянської України. Натомість Чехія віддала Україні копії документів з місцевого фонду “Бандерівці”, основу якого складають документи комуністичних спецслужб, які боролися з діяльністю ОУН та УПА в 1945-1947-х роках на території тодішньої Чехословаччини.
“Активісти ОУН та УПА проводили агітацію серед чеського та словацького населення, закликаючи його голосувати на виборах проти кандидатів від комуністичної партії, бойкотувати запроваджувані комуністами заходи, а також об’єднати сили з українцями у боротьбі проти Радянського Союзу та місцевих маріонеткових комуністичних режимів”, – зазначили в повідомленні Центру досліджень визвольного руху.
За словами директора архіву СБУ Ігоря Кулика, історики з Чехії активно користуються нещодавно відкритими матеріалами архівів українських спецслужб, в яких йдеться про долю чехів, які стали жертвами сталінського терору в 30-ті роки ХХ століття. “Ми співпрацюємо з Інститутом досліджень тоталітарних режимів у Чехії, аби оприлюднити збірки документів про те, як агенти радянських спецслужб проникали у Чехословаччину із території України під час та після Другої світової війни під виглядом власовців і бандерівців. Вони перевдягалися і проводили диверсійні, терористичні акти, вбивали населення, для того, щоби посіяти недовіру і викликати ненависть до власовців і бандерівців”, – зазначив директор архіву СБУ.
Нагадаємо, що в травні цього року між архівами Служби безпеки України та Польського Інституту національної пам’яті відбувся наймасовіший за 20-річну співпрацю обмін документами – близько 15 тис. сторінок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8361 / 1.53MB / SQL:{query_count}