Два “Містралі” за один мільярд


Глава міністерства фінансів Франції Мішель Сапен уточнив суму, яку його країна виплатить за розрив контракту з Росією на будівництво вертольотоносців типу “Містраль”. Коментуючи інформацію тижневика Le Canard enchaine про те, що Париж заплатить Москві за невиконання зобов’язань два мільярди євро, чиновник в ефірі радіостанції France Inter заявив: “Невиконання договору поставки не буде коштувати два мільярди євро, це обійдеться лише в один мільярд. Le Canard enchaine  іноді може помилятися”. 
За словами французького міністра, формальне розірвання контракту планується здійснити на засіданні уряду наприкінці серпня. 5 серпня стало відомо, що президенти Росії і Франції Володимир Путін і Франсуа Олланд досягли угоди про розрив контракту на постачання “Містралів”. Париж виплатить компенсацію і після демонтажу з кораблів російського обладнання отримає право розпоряджатися ними на власний розсуд. Нещодавно з’явилося повідомлення, що на недобудовані судна претендують близько десятка країн. Серед претендентів, зокрема, Єгипет, Саудівська Аравія, Сингапур та Бразилія. Однак, на думку експертів, найбільш придатним покупцем виглядає Канада, оскільки кораблі будувалися в розрахунку на плавання в холодних водах. Водночас останнім часом з’явилися повідомлення про інтерес до “Містралів” з боку Китаю. Подібні наміри нібито “дружнього” Пекіна, про тісний союз із яким Путін волає на всіх кутках, стали для Кремля вкрай неприємним сюрпризом.
Нагадаємо, що контракт на будівництво двох вертольотоносців типу “Містраль” був укладений y червні 2011 року. Перший корабель, “Владивосток”, Франція повинна була передати Росії в листопаді 2014-го, термін здачі “Севастополя” добігав 1 листопада 2015 року. Однак вище політичне керівництво Франції відмовилося передавати судна Росії через її агресію проти України. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8195 / 1.53MB / SQL:{query_count}