Росіяни образилися на казахів через українців


Співвласник російського Новолипецького металургійного комбінату Володимир Лісін написав листа першому віце-прем’єру РФ Ігорю Шувалову, в якому поскаржився на дешевий український будівельний металопрокат. Про це повідомляє російське видання Ведомости, у розпорядженні якого опинилася копія листа.
Лісін вказує, що представники Казахстану в Євразійській економічній комісії (ЄЕК) блокують рішення про введення антидемпінгових мит проти металевих прутків з України. Ввести такі мита (9,32 відсот­ка для розташованого в Кривому Розі підприємства ArcelorMittal і 10,11 відсот­ка – для решти українських виробників) ще в травні рекомендувала комісія ЄЕК, вказуючи на демпінг з боку України. За введення антидемпінгових мит проти українського металопрокату виступають також члени асоціації “Російська сталь”, що об’єднує найбільші російські металургійні підприємства.
Середня ціна українських прутків була нижчою на 10-15 відсотків порівняно з російською продукцією: 547 доларів проти 648 за тонну. Володимир Лісін стверджує, що казахи свідомо сприяють інтересам найбільшого світового виробника сталі ArcelorMittal, у якого також є підприємство в Казахстані. При цьому відсутність захисних заходів призвела в 2015 році до критично низького (60-70 відсотків) завантаження російських підприємств, що випускають металеві прутки.
Аналітик з металургії Андрій Третельников звертає увагу на те, що українські виробники змушені демпінгувати: російський ринок залишається основним ринком збуту. “В нинішній економічній ситуації в Україні для металургійної продукції фактично помер внутрішній ринок. Крім того, металургам стало вигідно експортувати продукцію на тлі девальвації гривні, яка подешевшала з початку минулого року з 8 до 22 гривень за долар на поточний момент”, – розповів експерт інтернет-порталу Лента.ру.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8285 / 1.53MB / SQL:{query_count}