Газова поразка Росії

За підсумками першого кварталу 2015 року Норвегія обігнала Росію за обсягами поставок природного газу в Західну Європу

фото: tu.no
Про це пише The Local. Тим самим Євросоюз учергове підтвердив свої наміри максимально скоротити обсяги споживання російського газу й, відповідно, позбутися монополії “Газпрому”, зазначає видання.
У період із січня по березень поточного року норвезький газовий оператор Gassco експортував 29,2 мільярда кубометрів газу, в той час як “Газпром” – лише 20,29 млрд. Відзначається, що тенденція до скорочення імпорту почалася ще в останньому кварталі 2014 року, коли Росія продала в країни Євросоюзу 19,8 мільярда кубометрів блакитного палива, а Норвегія – 29,5 мільярда.
Тим не менше за підсумками минулого року Росія залишалася найбільшим постачальником газу до Євросоюзу (42 відсотки ринку єврозони), незважаючи на те, що обсяг експорту “Газпрому” в ЄС впав більше ніж на 10 відсотків. При цьому частка поставок норвезького газу до країн ЄС збільшилася із 34 до 38 відсотків.
Нагадаємо, що 22 травня на саміті Східного партнерства у Ризі було підтримано створення “Південного газового коридору”, який з’єднає Євросоюз з Каспійським регіоном (перш за все, з родовищами Азербайджану та Туркменістану) в обхід Росії. 
Вартість проекту оцінюється в 45 мільярдів доларів. Єврокомісар з Енергосоюзу Марош Шефчовіч наголосив, що головна мета “Південного газового коридору” – знизити залежність європейських країн від поставок російських енергоносіїв. Крім того, учасники зустрічі виступили за реверсні поставки газу в Україну через Польщу, Угорщину і Словаччину. 
“Південний газовий коридор” фактично став відповіддю Євросоюзу на демарш Москви, яка 1 грудня 2014-го заявила про згортання будівництва “Південного потоку” через спротив балканських країн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8156 / 1.53MB / SQL:{query_count}