Сепаратисти не готові здаватися

Шотландська національна партія планує ініціювати проведення повторного референдуму про незалежність навіть без дозволу на це прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона

фото: publicbroadcasting.net
Про це повідомляє The Guardian. Судячи з усього, ця новина стала несподіванкою для офіційного Лондона, адже перед парламентськими виборами в Британії лідер шотландських націоналістів Нікола Старджен заявляла, що повторний референдум не розглядатимуть доти, доки не виникнуть серйозні зміни обставин. 
На думку шотландців, такими можна було б вважати вихід Британії з Євросоюзу або Європейської конвенції з прав людини. Тепер лідери Шотландської національної партії кажуть, що готові зажадати повторного референдуму про незалежність, якщо Девід Кемерон не надасть більше повноважень парламенту Шотландії.
Нагадаємо, що 26 листопада 2013 року регіональний уряд Шотландії опублікував план виходу території зі складу Сполученого королівства, який мав би бути реалізований у разі перемоги прихильників незалежності на запланованому референдумі. 
Згідно із задумом, Шотландія мала б стати незалежною 24 березня 2016 року. Дату обрали невипадково – саме 24 березня 1603 року був укладений “Союз корон”. Він об’єднав Англію і Шотландію в династичну унію, в рамках якої два королівства більше 100 років залишалися незалежними.
Однак амбітним планам шотландських сепаратистів не судилося втілитися. У вересні 2014 року прихильники незалежності зазнали поразки на референдумі. Згідно з остаточними результатами голосування, тоді за те, щоб залишитися в складі Сполученого королівства, проголосували 2 млн осіб (55,3%), натомість проголошення незалежності підтримали 1 млн 620 тис.  шотландців (44,7%). Явка виборців склала рекордні для Британії 84,59%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8109 / 1.53MB / SQL:{query_count}