Прапор Перемоги стане космічним сміттям

На Землю падає російський космічний корабель

фото: mediametrics.ru
Учора, 29 квітня, російський Центр управління польотами здійснив чергову безуспішну спробу встановити зв’язок з вантажним космічним кораблем “Прогреc М-27М”. Якщо ЦУПу не вдасться відновити керування, залізяка, вагою понад сім тонн, орієнтовно 5-7 травня зійде з орбіти. 
Про це повідомило ТАСС з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі, яке займається балістичним забезпеченням російських космічних апаратів.
Росіяни запевняють, що боятися особливо нічого. “Прогрес”, якому швидше за все нададуть статус космічного сміття, теоретично, мав би згоріти в щільних шарах земної атмосфери. Однак деякі фахівці не виключають, що частина уламків таки може досягнути поверхні планети. А оскільки точне місце входження корабля в атмосферу наразі вирахувати не здатен ніхто (“Прогрес” перебуває в стані так званого неконтрольованого обертання), то варіант космічної атаки відкидати не варто.
Головна російська космічна вантажівка “Прогрес М-27М” була запущена з космодрому Байконур 28 квітня на ракеті “Союз-2.1а”. На навколоземній орбіті він мав зістикуватися з Міжнародною космічною станцією, однак не зміг зробити цього. Через некоректний вивід “Прогресу” на орбіту ракетою “Союз-2.1а” апарат розпочав хаотичне обертання навколо своєї осі. 

“Прогрес” повинен був доставити на Міжнародну космічну станцію понад 2,5 тонни вантажів, зокрема, 500 кілограмів пального, 50 кілограмів стисненого повітря, 420 кілограмів води, апаратуру і матеріали для наукових досліджень.
Зараз на МКС перебуває екіпаж у складі командира – американця Террі Вертса і п’ятьох бортінженерів: росіян Антона Шкаплерова, Михайла Корнієнка і Геннадія Падалки, а також італійки Саманти Крістофоретті та громадянина США Скотта Келлі.
Як запевнили представники ЦУПу, втрата “Прогресу” не вплине на життєзабезпечення екіпажу МКС. Запасів, які 16 квітня 2015 року доставив на станцію корабель Dragon приватної американської компанії SpaceX, повинно вистачити для забезпечення космонавтів.
Спроби перевести корабель у режим ручного керування, щоб зупинити цей процес маневруванням двигунами, виявилися безуспішними, оскільки ЦУП не зміг отримати з корабля необхідну телеметричну інформацію. За попередньою версією, некоректно спрацював один зі ступенів ракети-носія “Союз”. Крім того, у “Прогресу” не розкрилися дві з п’яти стикувальних антени системи “Курс”.
Мало того, що аварія “Прогресу” стала нищівним ударом по космічному престижу Росії, яким у Кремлі донедавна страшенно хизувалися. Символічним виглядає той факт, що разом із кораблем у атмосфері піде за димом копія прапора Перемоги. Напередодні заспуску “Роскосмос” на всіх усюдах волав про те, що разом із вантажем продовольства та апаратури на Міжнародну космічну станцію буде доставлено прапор і цілу в’язанку сумнозвісних георгіївських стрічок. 
Зображення останньої навіть нанесли на корпус ракети-носія, успішний запуск якої міг би стати знаковою подією в період підготовки помпезних урочистостей з нагоди Перемоги. Це щоб космонавти, мовляв, змогли гідно відсвяткувати 70-річчя закінчення війни. Космонавти тепер, очевидно, плачуть на орбіті (бо разом із прапором їм обіцяли прислати ще й цукерок), а увесь той ура-патріотичний мотлох незабаром або згорить, або гепнеться в якійсь точці земної поверхні. Будемо сподіватися, що станеться це десь поближче до Кремля…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8229 / 1.56MB / SQL:{query_count}