Поляки і німці вважають Росію агресором

Росію в конфлікті на сході України звинувачує 61% поляків і 39% німців, натомість Україну – шість відсот­ків опитаних y Польщі і 10% – у Німеччині

фото: odnako.su
Про це свідчать результати опитування, проведеного в лютому цього року паралельно в Польщі та Німеччині невдовзі після переговорів у Мінську, передає УНІАН з посиланням на Deutsche Welle. Дослідження проводили варшавський Інститут публічної політики і берлінський Фонд імені Бертельсмана.
Німці і поляки також практично одностайні в оцінці сьогоднішнього стану відносин своїх країн із Росією. По 78% жителів обидвох держав вважають їх поганими або дуже поганими. Дуже хорошими такі відносини називає тільки один відсоток німців, водночас у Польщі таких немає взагалі.
76% поляків вважають, що Росія являє собою військову загрозу для їх країни, у Німеччині таких – 41%. 76% опитаних у Польщі і 67% у Німеччині вважають, що санкції проти РФ треба залишити в силі або навіть посилити. За пом’якшення санкції виступають шість відсотків у Польщі і 23 відсотки в Німеччині.
76% поляків вважають, що Росія являє собою військову загрозу для їх країни, у Німеччині таких – 41%
Більше половини респондентів в обидвох країнах (56 та 55 відсотків, відповідно) позитивно ставляться до економічної та негативно до військової допомоги Україні. Правда, в Німеччині проти поставок зброї або спорядження для української армії виступають 82 відсотки, а в Польщі – 56 відсотків.
У Росії польські та німецькі соціологи за допомогою “Левада-Центру” теж проводили в лютому дослідження, але ставили дещо інші питання. Зокрема, здивувало ставлення росіян до сепаратистів на сході України. Лише 41% опитаних позитивно відповіли на питання, чи потрібно їх підтримувати, 46% вважають, що допомогу їм надавати не слід.
Також з’ясувалося, що за постачання зброї виступають 28% росіян, а за відправку солдатів РФ – тільки сім відсотків. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7804 / 1.53MB / SQL:{query_count}