Пістолет у кишені

У США тривають запеклі дискусії щодо обмеження права на вільне володіння зброєю

фото: prepperbroadcasting.com
У середині квітня американську громадськість вразила трагедія, що сталася в місті Клівленд, штат Огайо. Трирічний хлопчик, який знайшов у татовій шухляді залишений без нагляду пістолет, застрелив однорічного малюка, який мирно спав у візочку на сусідньому подвір’ї. Ця трагедія спричинила нову хвилю дискусій щодо обмеження права на вільне володіння вогнепальною зброєю.
Одні доводять, що зброя на руках є одним з атрибутів американського способу життя (“право народу володіти та носити зброю не повинне обмежуватися”, – йдеться в другій поправці до конституції США, прийнятій ще 1791 року – “Пошта”), інші роблять наголос на зростанні кількості невмотивованих і просто випадкових убивств.
Останні часто згадують просто неймовірні випадки. Так, у штаті Айдахо в грудні 2014-го дворічний хлопчик поліз у мамину сумочку за цукеркою і ненароком натиснув на спусковий гачок схованого там пістолета. Матір врятувати не вдалося. За рік до цього в штаті Теннессі чотирирічна дитина з рушниці випадково застрелила свою тітку (про найбільш резонансні масові вбивства читайте в “Довідці” – “Пошта”).
За даними організації “Контроль над особистою зброєю” (Hand Gun Control, HGC), з 1968-го по 2013 рік у США кількість загиблих від вогнепальної зброї склала приблино 1,3 мільйона осіб. У середньому, за рік у країні від куль гине понад 32 тисячі чоловік. Противники володіння зброєю стверджують, що за останні роки значно зросла кількість злочинів на побутовому ґрунті і кількість самогубств із застосуванням вогнепальної зброї: 67 відсотків і 61 відсоток від загального числа відповідно. 

Масові вбивства в США
Листопад 2009 року – майор армії США Нідал Малік Хасан (уродженець Палестини) розстріляв товаришів по службі, які готувалися до відправки в Афганістан та Ірак. Загинули 13 осіб, поранення отримали 32 військовослужбовці. Засуджений до страти через смертельну ін’єкцію нині перебуває в камері смертників.
Липень 2012 року – розстріл глядачів y кінотеатрі міста Аврора в штаті Колорадо під час прем’єри фільму про Бетмена “Темний Лицар. Відродження легенди”. Жертвами розправи стали 12 людей, ще 59 отримали поранення.
Грудень 2012 року – 20-річний Адам Ленза застрелив матір, а потім влаштував бійню в школі Sandy Hook y місті Ньютаун, у результаті якої загинули 20 школярів та шестеро вчителів. Сам Ленза покінчив життя самогубством на місці злочину.
Квітень 2014 року – 34-річний солдат Айвен Лопез відкрив вогонь на військовій базі Форт-Худ у штаті Техас. Троє людей загинули, 14 отримали поранення. Убивця покінчив із собою.
Натомість “збройове лобі” на чолі з Національною стрілецькою асоціацією США (NRA) стверджує, що право на вільне володіння зброєю, навпаки, сприяє зменшенню кримінальних злочинів. На підтримку своєї версії вони наводять статистику дослідників із університету Чикаго, яка свідчить про те, що як тільки громадянам того чи іншого штату дозволяють носіння вогнепальної зброї, кількість злочинів на цій території зменшується. Число вбивств знижується в середньому на 8%, згвалтувань – на 5%, грабежів – на 7%. 
Показовим “стрільці” вважають приклад американської столиці: з 1976-го по 1991 рік у Вашингтоні володіння вогнепальною зброєю було заборонене, – і за цей період грабежів тут побільшало втричі. Так само Чикаго, де до 2008 року існувала заборона на зброю, було лідером за кількістю вбивств серед інших американських міст.
Експерти впевнені, що нинішній спалах навколозбройних дискусій пов’язаний насамперед із початком президентських перегонів, що чекають на Америку в наступному році. На руках у американців є понад 300 мільйонів одиниць вогнепальної зброї, при цьому близько 2,5 млн громадян США щорічно використовують її з метою самооборони. Щорічний оборот торгівлі зброєю – 11 мільярдів доларів, її виробництвом у США займаються 465 фірм, роздрібною торгівлею – понад 50 тисяч. 
І всі дотичні до цієї сфери робитимуть свій вибір на користь того чи іншого кандидата не в останню чергу зважаючи на його ставлення до одного з традиційних атрибутів американського способу життя.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8054 / 1.57MB / SQL:{query_count}