Поляків можуть посадити за образу Путіна

Активістам польсько-української неурядової організації “Фундація “Відкритий діалог” загрожує до трьох років ув’язнення за “публічну образу Путіна”

фото: фундація Відкритий діалог
Про це повідомила “Європейська правда”. Відповідну заяву до прокуратури подав лідер прокремлівської партії Zmiana Матеуш Піскорський, скандально відомий своїми візитами до окупованих Криму та Донбасу як спостерігач на так званих виборах.
Позивач посилається на статтю кримінального кодексу Польщі, де вказано, що “покаранню підлягає особа, яка на території Республіки Польща публічно зневажає главу іноземної держави”. Матеуш Піскорський згадує мистецьку інсталяцію в Музеї Майдану у Варшаві, де представлена фігура президента РФ Володимира Путіна за ґратами з нацистською свастикою на краватці і написом “Achtung Russia”. “Причому літери SS стилізовані так, що в них упізнається відомий символ злочинної німецької організації Schutzstaffel”, – зазначив Матеуш Піскорський.
Нагадаємо, що праворадикальна партія Zmiana була створена щойно в лютому 2015 року й одразу заявила, що має намір здійснити революцію в польській зовнішній політиці, започаткувавши антиамериканські акції, і поглибити зв’язки з Росією.
Засновник партії Zmiana – Матеуш Піскорський, діяльність якого пов’язана з Європейським центром аналізу геополітики. Крім того, він відомий своїми скандальними виступами в ефірі російського англомовного каналу Russia Today, в яких виправдовує дії Путіна на міжнародній арені.
Крім того, Піскорський був спостерігачем на так званому референдумі у Криму та на “виборах” у самопроголошених республіках Добасу. Він  запевняв, що вони пройшли “відповідно до закону”. Серед членів Zmiana – історик та публіцист із комуністичними переконаннями Яцек Камінський, який регулярно здійснює поїздки в Донбас і підтримує риторику Кремля щодо “фашистської хунти” в Києві. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7827 / 1.53MB / SQL:{query_count}