“Економіка Росії – в лахмітті”

Барак Обама виголосив щорічне послання до Конгресу США

фото: Reuters
У промові під традиційною назвою “Про становище країни” (State of the Union) глава Білого дому розказав про здобутки своєї адміністрації у внутрішній і зовнішній політиці. Знайшлося місце в посланні і для України.
“Ми відстоюємо принцип, що великі країни не можуть залякувати малі. Ми протистоїмо російській агресії, підтримуємо українську демократію і підбадьорюємо наших союзників по НАТО!” – наголосив Обама у своєму виступі перед конгресменами. Президент США колоритно заявив про політичну та економічну ізоляцію Росії через конфлікт в Україні.
“Минулого року ми разом із нашими партнерами виконали важку роботу із запровадження санкцій. Тоді дехто казав, що агресія пана Путіна – майстерна демонстрація стратегічного мислення і сили. Сьогодні США сильні і єдині зі своїми союзниками, натомість Росія ізольована, а її економіка перебуває в жахливому стані”, – зазначив Обама. Варто наголосити, що президент США вжив вислів in tatters, який можна перекласти як “на межі краху”, “пошматована”, “в лахмітті”. Редакції “Пошти” більше подобається, власне, останній варіант.
Натомість із американською економікою все гаразд, тішився Обама. Він підкреслив, що криза у США повністю завершилася. “Сьогодні наша економіка зростає і створює робочі місця найшвидшими з 1999 року темпами”, – запевнив господар Білого дому. Його заяви підтверджують і розрахунки Міжнародного валютного фонду, який днями поліпшив очікування щодо економіки США на тлі зниження рівня безробіття і помірного інфляційного тиску. Прогноз на 2015 рік збільшений на 0,5 процентного пункту – до зростання в 3,6%, на 2016 рік – до 3,3%.

“У 2015 році Вашингтон і далі дотримуватиметься досить жорсткої політичної лінії щодо Росії. Зовнішньополітична стратегія США виходить за своїми масштабами за межі, власне, тиску на Росію у зв’язку з розвитком ситуації на південному сході України. Адміністрація Обами прагне демонстративно покарати Москву за “неправильну поведінку”, під якою має на увазі весь комплекс дій із низки питань міжнародно-політичного порядку протягом 2012 – 2014 років: ситуацію в Сирії, економічну та політичну взаємодію з Іраном,  проблеми у відносинах Росії та НАТО, справу Едварда Сноудена та інші епізоди”.
Прогноз “Росія і світ: 2015. Економіка та зовнішня політика”, Інститут світової економіки та міжнародних відносин Російської академії наук і Центр ситуаційного аналізу РАН

Та повернімося до зов­нішньополітичних здобутків американської адміністрації. Найголовніший із них – фактичний вихід США із воєн у Іраку та Афганістані. Нині в цих країнах залишається менше 15 тисяч американських солдатів, хоча ще шість років тому їх було близько 180 тисяч, нагадав президент. Інша справа, що обидві країни залишаються вкрай “гарячими”. Але тепер це вже клопіт не американців, а місцевих урядів, які привів до влади дядько Сем.
Не забув Барак Обама і про ще одну вкрай проблемну країну – Сирію, закликавши конгресменів ухвалити резолюцію про застосування воєнної сили проти бойовиків радикального угруповання “Ісламська держава”. Аби не загрузнути в черговому кривавому конфлікті, Обама запевнив, що до введення американського контингенту на територію діяльності ісламістів не дійде і все обмежиться бомбардуванням із повітря позицій бойовиків.
У своїй промові американський лідер заявив, що цього року Конгресу потрібно нарешті покінчити з блокадою Куби. Зазначимо, що останнім часом Вашингтон дійсно докладає серйозних зусиль для налагодження відносин із колись ненависною Гаваною, що, до речі, можна розглядати як ще один камінчик у російський город, адже Кремль до останнього вважав Кубу своїм стратегічним партнером у Західній півкулі.
Барак Обама готовий також вивести з російської орбіти ще одного давнього ізгоя – Іран. Президент США заявив, що вважає безглуздими нові санкції проти Тегерану. Їхнє запровадження, як пояснив глава американської держави, означатиме провал усіх дипломатичних зусиль. Водночас, власне, санкції Заходу були головною причиною тісної взаємодії Росії та Ірану. Їхнє послаблення означатиме, крім усього іншого, й долучення Тегерану до започаткованої арабами епопеї під назвою “Дайош нафту за ціною молока!”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8070 / 1.57MB / SQL:{query_count}