Рейтинг найкращих вишів світу

Times опублікував ТОП-400 вищих навчальних закладів. України у списку знову нема

Черговий рейтинг найкращих світових вишів представив Тimes Higher Education разом із агенцією Thomson Reuters. Для визначення кращого вищого навчального закладу експерти використовують 13 ретельно відкаліброваних показників ефективності. 
Саме вони забезпечують найповнішу картину і порівняння, яким довіряють студенти, вчені, керівники вишів, індустрія та уряд. Україна, як і в минулі роки, до списку не потрапила. 
Серед критеріїв оцінки – рівень освіти, обсяг наукових досліджень, цитованість у наукових журналах, інноваційність і впровад­жуваність розробок у промисловість, рівень обміну студентами тощо.
Основною тенденцією рейтингу World University Rankings 2014/15 стало погіршення показників західних університетів за межами першої десятки через недостатнє державне фінансування, інформує Освіта.ua. 
Американські університети також зменшили свою присутність у світовому рейтингу університетів Times Higher Education 2014/15, хоча Каліфорнійський технологічний інститут посідає перше місце вже четвертий рік поспіль.
Перша десятка рейтингу майже повністю складається з американських університетів, та в ній є кілька британських вишів – Оксфорда (третє місце), Кембриджа (п’яте) та Імперський коледж Лондона (дев’яте), інформує life.pravda.com.ua.
Попри те, що Гарвард посідає друге місце, Стенфорд – четверте, Массачусетський технологічний інститут – шосте, Принстонський університет – сьоме, Каліфорнійський університет Берклі – восьме, а Єльський університет спільно з Імперським коледжем Лондона – дев’яте, дані рейтингу свідчать про загальне зниження позицій американських університетів із значними втратами вниз від першої десятки. Це стосується і Чиказького університету, який вибув із ТОП-10 та опустився з дев’ятого на 11-те місце. 
Перша десятка рейтингу майже повністю складається з американських університетів, та в ній є кілька британських вишів – Оксфорда (третє місце), Кембриджа (п’яте) та Імперський коледж Лондона (дев’яте)
Цього року в рейтингу ТОП-200 є 74 університети США, тоді як минулого року їх було 77. Близько 60% освітніх установ отримали нижчі позиції, ніж рік тому, із середнім падінням на 5,34 місця.
Це ж стосується і Канади. У той час, коли Університет Торонто зберігає 20-те місце, а Університет Вікторії увійшов у ТОП-200 і посів 173-тє, усі інші канадські університети втратили свої позиції в ТОП-200.
Велика Британія ж втратила три університети в ТОП-200 (Університет Редінга, Університет Данді й Університет Ньюкасла), тож зараз є 29 її представників у ТОП-200, якщо порівнювати з 31 у минулому році.
Водночас провідні азіатські виші продовжили своє “зростання” в рейтингу університетів світу, і нині є 24 університети цього континенту у світовому ТОП-200, що на чотири більше ніж торік. Два азіатські університети потрапили в ТОП-25 (Токійський університет і Національний університет Сингапуру), тоді як шість – у ТОП-50.
“Західним університетам у багатьох випадках не вистачає державного фінансування, і вони втрачають ґрунт під ногами”, – зазначає редактор рейтингу Філ Бейт і додає, що “на американські державні установи насувається криза”.
Філіп Альтбах, директор Центру міжнародної вищої освіти при Бостонському коледжі, зазначає, що “серйозний удар” по фінансуванню “великих американських державних університетів” має значні наслідки для науки США та її конкурентоспроможності.
За його словами, у середньому канадська система вищої освіти краща, ніж у США – “без піків і провалів”. Він каже, що провідні університети Канади чудові, але могли би бути ще кращими, якби в них були додаткові кошти і дух змагання.
Також результати рейтингу свідчать, що у Європі Німеччина отримала двох нових представників у ТОП-200 (Університет Еберхарда Карла Тюбінгена і Технічний університет Дрездена) та випередила Голландію, ставши третьою найпредставленішою нацією в рейтингу після США і Великої Британії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8250 / 1.56MB / SQL:{query_count}