ЄС проти Росії

Під санкції Євросоюзу вже потрапили 87 осіб і 20 компаній

фото: en.ria.ru
Країни ЄС розширили список санкцій щодо РФ і наступного вівторка зберуться знову, щоб обговорити чергове їх посилення. Про це у п’ятницю заявила представник глави дипломатії Євросоюзу Майя Коцьянчич. “У вівторок стане зрозумілою ситуація щодо наступних етапів”, – пояснила вона, відповідаючи на питання про нові економічні заходи щодо ситуації в Україні.
Учора Рада Євросоюзу повідомила про розширення чорного списку компаній та осіб, які підпадають під санкції країн ЄС. “Рада додала ще 15 осіб і 18 організацій, відповідальних за дії проти територіальної цілісності України, до списку тих, щодо кого вводиться заморожування активів і заборона видачі віз. Таким чином, кількість осіб, які зараз підпадають під санкції ЄС у зв’язку з ситуацією в Україні, збільшується до 87, а кількість організацій – до 20”, – йдеться в повідомленні Ради ЄС.
Таке рішення закріплює домовленості, які були досягнуті на переговорах постійних представників ЄС напередодні. Цікаво, що вперше санкції ЄС поширюються на підприємства та організації. Фірми, які потрапили до цього списку, не зможуть займатися бізнесом на території країн ЄС.
Раніше додаткові санкції проти Росії запровадила Канада. Як пояснив прем’єр-міністр держави, йдеться про зупинення кредитування енергетичних компаній і фінансових установ. Зокрема, канадці поширили санкції на кілька російських оборонних компаній, на “Газпромбанк”, “Внешэкономбанк”, другий за величиною виробник газу в Росії “Новатэк”, а також на діячів Донецької та Луганської народних республік. Над обмеженнями у взаєминах із РФ подумають і в Японії.
Цікаво, що за минулий тиждень міжнародні резерви Російської Федерації зменшилися на 4,2 мільярда доларів. Історичного максимуму російські резерви досягли в серпні 2008-ого – 598 мільйонів доларів. Зараз їх обсяг оцінюють у 472,5 мільярда доларів. 
Раніше спеціалісти Міжнародного валютного фонду прогнозували, що політичний конфлікт із Україною обернеться для Росії втратою капіталу на суму в розмірі 100 мільярдів доларів, що зумовить глибокий економічний спад і послаблення рубля.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8321 / 1.54MB / SQL:{query_count}