Молдова в Європу – без віз

Європейський Союз остаточно затвердив рішення надати громадянам Молдови право короткотермінового безвізового в’їзду до країн Шенгенської зони.

Очікують, що воно набуде чинності вже з кінця цього місяця, повідомляє Радіо Свобода.
Інституції Європейського Союзу формально затвердили рішення скасувати візові вимоги для громадян Молдови, які мають біометричні паспорти. Як повідомили в Брюсселі, там очікують, що вже з 28 квітня молдовани з такими паспортами зможуть без віз відвідувати країни Шенгенської зони на термін до 90 днів на півроку.
Рішення підписали в Брюсселі президент Європейського парламенту Мартін Шульц і заступник міністра закордонних справ Греції, який головує нині в Євросоюзі, Дімітріс Куркулас. “Ми дуже раді, що зможемо зустріти в Афінах цього історичного дня, 28 квітня, президента Молдови”, – сказав грецький урядовець про урочисту церемонію, яку з нагоди початку безвізового режиму з Кишиневом планують провести в столиці Греції.
Єврокомісар з внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем, яка теж була присутньою при підписанні рішення в Брюсселі, зі свого боку назвала його “великим досягненням і початком нового розділу” у відносинах між ЄС і Молдовою.
Таким чином, Кишинів зумів швидко обійти Київ, який ще минулого року був попереду в діалозі з Євросоюзом стосовно безвізового режиму. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8086 / 1.52MB / SQL:{query_count}