Урядовці обмірковують нові штрафи для водіїв

Міністерство внутрішніх справ ініціює збільшення штрафів для водіїв.

 Міністерство внутрішніх справ ініціює збільшення штрафів для водіїв.

Нещодавно “Пошта” писала, що у президентському плані реформ на поточний рік передбачено збільшення низки штрафів. Тоді деталі ініціативи ще не були відомі. Учора ж урядовці оприлюднили текст законопроекту, який має доповнити вітчизняне законодавство. Мета змін – зробити дороги безпечнішими. У МВС наголошують: обговорення проекту закону триватиме до першого червня. Потім ініціативи стануть нормами. “Пошта” називає п’ять проступків, за які водіїв можуть почати штрафувати вже влітку.


За керування автомобілем, що має технічні несправності (зокрема неполадки із гальмівною системою та кермом), а також авто з тонованими з порушенням стандартів вікнами пропонується штрафувати на суму від 510 до 680 гривень. Сьогодні аналогічний штраф становить 340–510 гривень. До того ж зараз у законодавстві не згадується про тоновані вікна.

За порушення правил використання пасків безпеки та шоломів МВС пропонує накладати штраф у розмірі 170–340 гривень. Такий штраф сьогодні становить 51–85 гривень.

За порушення правил проїзду перехресть, зупинок громадського транспорту, проїзд на червоний сигнал світлофора або заборонний жест регулювальника, використання фар, встановлених із порушенням стандартів, розмови по мобільному телефону без використання пристрою, що дозволяє говорити без допомоги рук, пропонують штрафувати на 510–595 гривень (зараз відповідні проступки “тягнуть” на 425–510 гривень). 

За пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд та створення перешкод для руху пропонують накладати штраф у розмірі 340–510 гривень або ж “навантажувати” громадськими роботами упродовж 30–40 годин.

За невиконання законних вимог працівників МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, пропонують штрафувати на суму від 680 до 1020 гривень. Посадовцям аналогічний проступок може обійтися в 1190–1700 гривень. За нинішніми нормами такий штраф не перевищує 340 гривень.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8575 / 1.53MB / SQL:{query_count}