Кримінальне чтиво

Найбільш небезпечними  районами Львова  є Галицький та Залізничний. Найспокійнішим виявився Сихів

Найбільш небезпечними  районами Львова  є Галицький та Залізничний. Найспокійнішим виявився Сихів

Кожної хвилини в Україні скоюють злочин. Що дві хвилини – когось грабують. Кожних двадцять хвилин три українці виявляють, що їх помешкання відвідали грабіжники. Умисне вбивство у нас відбувається раз на три години, а зґвалтування – тричі на два дні. При цьому, згідно зі статистикою МВС України, половина із цих злочинів залишається нерозкритою. 

Щоправда у кожній області є свої нюанси. Відтак “Пошта” вирішила поглянути пильніше, наскільки безпечнішою є Львівщина у порівнянні з іншими областями, а також, які з районів Львова є найбільш мирними. В матеріалі використано інформацію, надану МВС України на запит “Пошти”. 

Львівські нюанси

Виявилося, що найнебезпечніше у нас в центральній частині міста. Вона є лідером у шести із десяти антирейтингів, які ми укладали (детальніше про методику порівняння районів читайте у примітках до карти). Враховуючи кількість наявного населення, тут частіше за інших реєструють злочини, обкрадають квартири чи грабують перехожих. 

Пояснення тому насправді просте і частково є вадою, яку виправити практично неможливо. Галицький – найменш населений район міста, однак тут маємо найбільший “потік” львів’ян (туристи, гості із інших районів, відвідувачі клубів та кнайп, найбільше яких локалізовано саме у центрі). Відтак показники злочинності у розрахунку на одного мешканця центру перевищують аналогічні цифри інших районів Львова. 

Очевидно, частина таких злочинів – на совісті гостей, а не тутешнього населення. Але порахувати їх реальну кількість, що дозволило б зробити рейтинг більш об’єктивним, немає змоги.

Враховуючи “нюанс центру”, можемо сказати, що найбільш небезпечний район у нас все-таки Залізничний. Тим більше, що він і не так далеко відійшов від лідера – усього на 4 бали. Якщо кожен із районів у антирейтингах “плавав”, займаючи коли друге, коли п’яте, або й шосте місця, то Галицький стабільно коливався у межах 2-3 позиції.

Цікаво, що майже в усіх районах міста розкривають тільки кожен другий злочин. Більш успішним є лише Франківський район, де ця частка сягає майже 60%.

Рівень криміногенної ситуації в областях україни*

1. Івано-Франківська 225

2. Тернопільська 221

3. Рівненська 200

...8. Львівська 161

24. Запорізька 79

25. АР Крим 51

26. Донецька 49

         

Порівняння областей

Аби виявити, наскільки безпечнішою у порівнянні із іншими областями є Львівщина, ми уклали ще й загальноукраїнський рейтинг. З’ясувалося, що ми хоч і не в лідерах, проте у десятку найбільш мирних областей таки входимо.

Загалом, криміногенна ситуація на сході значно гірша, аніж на заході країни. До прикладу, у Криму ймовірність стати жертвою злочину у п’ять разів вища, аніж у Івано-Франківській області (найбезпечнішій). А п’ята частина усіх умисних вбивств відбувається лише у двох областях – Донецькій та Луганській. Окрім того, регіональні управління МВС західних областей мають вищий рівень розкриття злочинів. 

Найбільш успішно трудяться у Чернівецькій (84% усіх злочинів тут розкрито), Франківській (79%) та Тернопільській (71%) областях. Найгірше – у Києві (36%) та Криму (39%). Львівщина за рівнем нерозкритих злочинів займає 12 місце. 

Рівень криміногенної ситуації в районах міста Львова

8_571x525.jpg 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8560 / 1.57MB / SQL:{query_count}