Тимошенко вже ходить і скаржиться на відеонагляд

Поки іноземні лікарі стоять на кордоні, леді Ю у камері відвідали представники омбудсмена

Поки іноземні лікарі стоять на кордоні, леді Ю у камері відвідали представники омбудсмена

Два представники уповноваженого ВРУ з прав людини відвідали в неділю екс-прем’єр-міністра Ук­раїни Юлію Тимошенко, яка перебуває у Качанівській виправній колонії у Харківській області, повідомила омбудсмен Ніна Карпачова. “З учорашнього дня два представники омбудсмена здійснюють візит без попередження в Качанівську колонію”, – сказала вона на прес-конференції у понеділок у Києві. За словами Карпачової, жодних проблем у її представників з доступом у колонію не виникло, і вони провели двогодинну зустріч з Юлією Тимошенко.

Омбудсмен зазначила, що екс-прем’єрка чекає лікарів з Канади та Німеччини, які повинні її оглянути, проте розповіла, що у цих лікарів виникли певні проблеми на митниці з перевезенням  медапаратури через брак низки документів. Ця проблема вчора, на момент здачі номера до друку, все ще була нерозв’язаною.

 

ДО ТЕМИ

Американська фірма UTICo, яка працює за довіреністю з Генпрокуратурою, домоглася офіційного виклику Юлії Тимо­шенко в суд Нью-Йорка. Це випливає з документів, які є у розпорядженні “Української правди”. Минулого року компанія UTICo подала позов до Окружного суду Північного округу Нью-Йорка проти Юлії Тимошенко в рамках стягнення з ЄЕСУ 18 мільйонів 344 тисяч 480 доларів.

Так, 9 грудня 2011 р. до Шевченківського райсуду Києва надійшло на виконання доручення Окружного суду Північного округу Нью-Йорка про вручення документів Тимошенко. 16 грудня 2011-го у Лук’янівському слідчому ізоляторі їй спробували вручити повістку до нью-йоркського суду і позов UTICo. Як сказано в акті, складеному працівниками СІЗО, Тимошенко “без будь-яких пояснень відмовилась отримувати перелічені в цьому акті документи”. 10 січня 2012 р. Шевченківський райсуд легітимізував усю процедуру. “Документи, що підлягають врученню за дорученням іноземного суду, вважаються врученими”, – сказано в рішенні суду. 

“Наразі відбувається з цього приводу нарада, на якій їм роз’яснюються статус Ю.Тимошено, умови тримання, нормативні акти”, – зазначили в ДПтС.Учора увечері стало відомо, що керівництво Державної пенітенціарної служби доводить до лікарів, які прибули до України з метою обстеження Юлії Тимошенко, національні нормативні акти, яких вони мають дотримуватися під час спілкування з екс-прем’єр-міністром.

За словами Карпачової, Тимошенко перебуває у тій же камері, що й раніше. З основних проблем, які її турбують, залишаються наявність постійного відеоспостереження і постійно увімкнене освітлення, незважаючи на те, що воно слабке. “Відеокамера працює 24 години на добу і впливає на психологічний стан екс-прем’єра”, – зазначила омбудсмен. Вона також повідомила, що Юлія Володимирівна почала пересуватися по камері без сторонньої допомоги, але ще не може виходити на щоденні прогулянки.

Крім того, у Тимошенко немає зауважень щодо ставлення до неї персоналу колонії. “Вона навіть спробувала поїсти ту їжу, яку готують для всіх ув’язнених. Їжа, до речі, за словами Тимо­шенко, більш пристойна, ніж у Лук’янівському СІЗО”, – розповіла  Карпачова.

Нагадаємо, минулого тижня з’явилася інформація про те, що Юлію Тимошенко перевели до іншої камери. Однак перший заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області Євген Бараш спростував це. Він підтвердив, що 9 лютого в екс-прем’єрки змінився статус – із слідчо-арештованої на засуджену. І пояснив, що, на прохання самої Тимошенко, начальник колонії залишив її у старому приміщенні. До виправних робіт її не долучатимуть, оскільки нині вона мусить читати матеріали кримінальної справи щодо діяльності корпорації ЄЕСУ. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7899 / 1.57MB / SQL:{query_count}