Корупції в Україні добре

На заході України хабарі дають добровільно, на сході – з примусу. У підсумку іноземний бізнес утікає з країни

На заході України хабарі дають добровільно, на сході – з примусу. У підсумку іноземний бізнес утікає з країни

Таке явище, як вимагання хабара, притаманне більше східним областям України, а жителі західних регіонів частіше дають хабарі з власної волі. При цьому відсоток мешканців Львівської області, які готові боротися за свої права, вищий, ніж загалом в Україні, – повідомила керівник експертної ради Європейської дослідницької асоціації Світлана Горна. Вона представила у Львові результати соцдослідження стану корупції в Україні. 

Дослідження “Стан корупції в Україні” Київський міжнародний інститут соціології у співпраці з Європейською дослідницькою організацією проводили навесні 2007, 2008, 2009 та 2011 років. Мета – визначити сприйняття та досвід корупції населення України.

Отож, порівняно з 2007 та 2009 рр., сумління громадян виросло. Зокрема, люди покладають відповідальність за подолання корупції більше на себе, ніж на суди, місцеву владу, податкову службу, митницю та неурядові організації. “Найголовнішим борцем з корупцією 77,6% опитаних вважають президента України”, – наголосила Світлана Горна.

Водночас, на думку жителів Львівщини, найкорумпованішими є ДАІ, судова система, міліція, та державна медична сфера. За результатами дослідження, до цього списку також слід додати ще й українські виші, – наголосила заступник директора Київського міжнародного інституту соціології Вікторія Захожа. При цьому, якщо 2007 р. 67,0% опитаних стикались із корупцією протягом року, то у 2011-му цей відсоток впав до 60,1%.

Цьогоріч опитування проводили з 18 березня до 30 квітня у 24 областях України, Києві та АР Крим. Загалом було опитано 10 639 осіб, зокрема, в дослідженні взяли участь й 412 жителів Львівщини. 

Метод опитування – особисте інтерв’ю. Похибка дослідження – 1% в Україні. 

 

ДО ТЕМИ

До речі, посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот заявляє, що через зростання корупції в Україні німецький бізнес вимушений шукати інші країни для співпраці. “Ознак інтересу німецьких інвесторів до України я, на жаль, наразі не бачу. Щобільше, можуть бути навіть випадки відкликання інвестицій, тому що правова невизначеність занадто велика, а дії регіональних органів влади – свавільні. Тому німецькі компанії знаходять кращі умови в інших країнах”, – сказав посол в інтерв’ю “Україні молодій”. “У плані корупції реального поліпшення не відчувається. А надто, звучать голоси, які стверджують зворотне”, – наголосив він. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8602 / 1.55MB / SQL:{query_count}