Луценкові значно ліпше

Він набирає вагу і займається фізкультурою, а також утретє безуспішно   намагається заявити про відвід суду

Він набирає вагу і займається фізкультурою, а також утретє безуспішно   намагається заявити про відвід суду
 
Усі судові засідання у кримінальній справі екс-міністра МВС України Юрія Луценка, якого затримали торік у грудні та який нині перебуває у СІЗО, завше стають топ-темою у медіа. Після припинення майже місячного  голодування Луценко заявляє, що добре почувається і вже погладшав на 4 кг, а також активно займається фізкультурою. Натомість жодного поступу в його справі немає. Складається враження, що комусь вигідно просто утримувати екс-урядовця за ґратами якомога довше. Про резонансну кримінальну справу “Пошта” розпитала  одного із захисників Юрія Луценка, екс-прокурора Львівщини, а нині керівника адвокатської компанії Олексія Баганця.

Після припинення голодування у СІЗО екс-глава МВС України Юрій Луценко заявляє, що добре почувається і вже погладшав на 4 кг. “Я почуваюся норма­ль­но. За два тижні після голодування я набрав 4 кг”, – сказав Луценко журналістам у залі Печерського райсуду, який розглядає справу за обвинуваченням його в посадових злочинах. Екс-міністр МВС нагадав, що скаржився на здоров’я тільки раз, коли в залі засідань від тривалого перебування в клітці у нього виник біль у спині.

“Зараз все гаразд, я активно займаюся фізкультурою”, – запевнив Луценко.

Якщо здоров’я екс-мі­ніст­ра поліпшилося, то судо­ва перспектива його справи плачевна. Суд укотре відмовив Луценкові у відводі.

“Я вважаю, що Ви, Ваша честь, не маєте ані юридичного, ані морального права судити Юрія Луценка у цій справі. У зв’язку з цим я заявляю вам відвід”, – сказав Луценко 9 червня на засіданні суду.

Але суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк, який розглядає справу проти Юрія Луценка, відмовився прийняти свій відвід. Таке рішення суд ухвалив на засіданні у четвер, 9 червня. Таким чином, суд відмовив у задоволенні клопотання водія Луценка, який є учасником процесу.
Суд визнав заявлений відвід безпідставним і продовжить розгляд справи у тому ж складі. Раніше адвокат водія Луценка заявив клопотання про відвід складу суду, який розглядає кримінальну справу проти екс-міністра. Окрім того, Луценко повідомив, що обіймаючи посаду очільника МВС, порушив справу проти судді Вовка, і тепер той йому мстить.

Екс-міністр мотивував свою заяву фактами, викладеними в публікації в одному із журналів, в якій ішлося про те, що у профільний комітет Верховної ради надійшли матеріали щодо порушення прокуратурою Києва кримінальної справи проти судді Вовка “за підробку і використання підробленого рішення суду про викрадення цивільної справи, про шахрайське заволодіння земельною ділянкою у 70 гектарів”.

“У зв’язку з тим, що мате­ріали по цій справі були зібра­ні МВС, коли я очолював міністерство, я вважаю, що це є абсолютно чіткою під­ставою для відводу судді, адже суддя Вовк, за повідомленням ЗМІ, проходить у криміна­льній справі та має особисті мотиви, які підпадають під дію статті 54 – тобто особиста зацікавленість у результаті справи”, – наголосив Луценко.

Вовк заявив, що заяву Луценка щодо відводу судді передано до Генпрокуратури, оскільки це питання не в компетенції суду. Після цього Юрій Луценко оголосив третій відвід усій колегії суддів.

“Суд мав, як мінімум, при­зупинити справу, але він цьо­го не зробив. Тому я оголошую відвід не просто судді, а всьому складу суду”, – зазначив він. Після цього суд знову пі­шов у дорадчу кімнату. Також Луценко запевнив, що не має наміру затягувати процес. “Повірте, я не маю наміру затягувати процес. Я єдиний раз попросив про перенесення засідання, коли мені було погано”, – сказав екс-міністр.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8671 / 1.57MB / SQL:{query_count}