Роботодавці під криміналом

У 2011-му на Львівщині прокуратура порушила 39 кримінальних справ за невиплату зарплат

У 2011-му на Львівщині прокуратура порушила 39 кримінальних справ за невиплату зарплат

На Львівщині з початку року прокуратура порушили 39 кримінальних справ через порушення законодавства про оплату праці. За документами прокурорського реагування виплачено заборговану зарплату майже на 10 млн грн, до відповідальності притягнуто 48 службових осіб. Таку статистику було озвучено під час розширеного засідання колегії прокуратури Львівської області. Як інформує прес-служба прокуратури області, наш регіон посідає п’яте місце серед областей України щодо рівня заборгованої та несвоєчасно виплаченої заробітної плати.

Торік за невиплату зар­плат в регіоні було порушено 136 кримінальних справ, 446 посадовців притягнули до відповідальності, з них 17 службових осіб органів контролю. Завдяки втручанню прокуратури було виплачено 87 млн заборгованих грошей працівникам.

За незаконні рішення та дії внесено 807 приписів і подань про усунення виявлених порушень, за результатами розгляду документів прокурорського реагування, подано до судів в інтересах громадян 2453 заяви про стягнення нарахованої та не виплаченої їм заробітної плати на загальну суму 10,15 млн грн, реально виплачено майже 7 млн грн.

За словами заступника прокурора області Богдана Татарина, найбільше боргують працівникам роботодавці Львова (35,6 млн грн), Дрогобича (8,9 млн грн), Борислава (3,5 млн грн), Стрия (4 млн грн), Червонограда  (2 млн грн), Самбора (1,8 млн грн), Трускавця (1,6 млн грн), а також Сока­ль­ського району (3,8 млн грн).

Як засвідчили прокурорські перевірки, порушення вимог законодавства про оплату праці у багатьох випадках обумовлені саме умисними протиправними діями керівників суб’єктів господарювання. Також такий стан справ є наслідком, зокрема, недостатньої реалізації наданих повноважень органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та спеціально уповноваженими органами контролю, інформує прес-служба.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8051 / 1.54MB / SQL:{query_count}