Молочні ріки

Восени минулого року з милості чотирьох мультинаціональних компаній, які працюють на українському ринку, ціни на молоко та вироби з нього досягли не просто історичного максимуму

Восени минулого року з милості чотирьох мультинаціональних компаній, які працюють на українському ринку, ціни на молоко та вироби з нього досягли не просто історичного максимуму, вони обскакали навіть цінники у країнах Європейського Союзу.  Адже у нас закупівельна ціна становила 34 євроценти (без ПДВ), тоді як у Європі – 30 євроцентів.

Мультинаціональні гравці молочного ринку України підвищували ціни не з потреби, а з переляку: унаслідок спекотного літа надої українських корів упали на 30%. Після втручань Антимонопольного комітету ціни на молокопереробних комбінатах поступово почали зменшувати. Окрім того, на підприємствах були великі обсяги нереалізованої продукції.

Відтак не лише мультинаціональні компанії, а й інші, дрібні вітчизняні підприємства, суттєво втратили внаслідок таких необдуманих кроків – їх прибутковість зупинилася на позначці 5%.

Тим часом у 2011 р. дотації держави на утримання корів суттєво зменшилися. Відповідно до нового механізму дотацій (його розробив уряд), вітчизняні виробники молока щороку отримуватимуть від 800 до 1600 грн доплати за кожну корову. Для порівняння: торік високопродуктивні агрофірми отримували за кожну корову до 3 тис. грн. Загалом сьогодні в Україні є 2 млн 757 тис. корів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8608 / 1.53MB / SQL:{query_count}