Цінова харчова лихоманка

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, ціни на продукти у всьому світі у перший місяць 2011 року досягли історичного максимуму

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, ціни на продукти у всьому світі у перший місяць 2011 року досягли історичного максимуму. Фахівці цієї організації відзначають, що продовольчий індекс зростає вже сім місяців поспіль.

За підсумками січня, індекс цін на продукти харчування зріс на 3,4% і становив 231 пункт. Це значення стало максимальним із 1990 року, коли ООН почала відстежувати світові ціни на продукти харчування. “Останні цифри свідчать про те, що тиск на ціни не послаблюється, – зазначає економіст Абдолреза Аббасьян. – Такі високі ціни протримаються ще як мінімум кілька місяців”.

За розрахунками організації, ціни на зернові в січні зросли на 3%, а на олійні культури – на 5,6%. Молочні продукти стали дорожчими на 6,2%, а цукор – на 5,4%.

Голова Світового банку Роберт Зеллік також заявляє про небезпеку рекордного зростання цін на продукти харчування. “Тенденція зростання світових цін на сировину буде лише посилюватися, це стосується й цін на продукти”, – каже він. За його словами, владі всіх провідних держав треба вжити заходів для приборкання цін. Різке подорожчання їжі стало однією із причин акцій протесту у Тунісі та  Єгипті.

Що ж до України, то торік у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів продукція подорожчала на 1,5%, зокрема, у виробництві масла й тваринних жирів – на 6,1%, цукру – на 2,6%, макаронних виробів – на 1,9%, борошномельно-круп’яних продуктів – на 1,8%, м’яса й м’ясопродуктів – на 1,6%, рибних продуктів – на 1,1%, хліба й хлібобулочних виробів – на 0,8%.

На думку експертів ООН, Україна є у трійці виробників їжі у світі. Попереду нас лише Бразилія, а на третьому місці – Росія. Ці ж фахівці переконані, що за десять наступних років Україна може на третину збільшити свої можливості у цьому сегменті ринку.

До теми:

Гречка знизилася у ціні

Після різкого стрибка ціни на гречку крупа дещо подешевшала і тепер коштує від 13 до 17 гривень за кілограм. Урядовці запевняють: така вартість гречки залишиться незмінною, принаймні до серпня, тобто до нового врожаю. Разом із тим, у Кабміні кажуть, що причиною підвищення цін виявилися виробники, які отримували величезні прибутки.

“Від виробників зажадали знизити до обґрунтованої ціни, інакше уряд проведе товарну інтервенцію. Іншими словами, виділили б квоти для імпортної гречки, яка була б значно дешевшою. Це обіцяло виробникам великі збитки, і вони погодилися з нашими вимогами”,  – розповів журналістам прес-секретар глави уряду Лук’яненко.

Експерти, своєю чергою, вважають, що гречка не протрималася б довго на позначці 24 гривні за кілограм. “Гречка – замінний продукт. Урешті-решт, люди перестали б купувати її за такими цінами і перейшли б на картоплю та рис, які не дорожчають”, – заявив керівник групи експертів ГО “Український клуб аграрного бізнесу” Володимир Лапа.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7306 / 1.55MB / SQL:{query_count}