Бензин дорожчає, і це лише початок

У зв’язку зі забороною безмитного ввозу пального в Україну, уже найближчими днями бензин А-95 може подорожчати на 30 – 40 копійок і коштуватиме в середньому 8,3 грн за літр

У зв’язку зі забороною безмитного ввозу пального в Україну, уже найближчими днями бензин А-95 може подорожчати на 30 – 40 копійок і коштуватиме в середньому 8,3 грн за літр.

Адже тепер до вартості пального повернеться і податкова складова, отож, ці кошти платитимуть споживачі на заправках. Логічно, що на подорожчання пального відреагують перевіз­ники та всі інші учасники українського ринку. Адже витрати на пальне є частиною вартості доставки продукції від виробника до споживача.

Окрім того, на цьому подорожчання бензину не закінчиться. Уже з початком нового року варто чекати різкого стрибка цін на пальне та послуги перевізників.

Новий Податковий кодекс передбачає збільшення акцизного збору на пальне. Тож цілком логічним є подорожчання бензину з початком нового року ще на 50 копійок за літр.  Адже  парламентарії проголосували за норму ПК, відповідно до якої ставки акцизного збору на бензини моторні збільшуються на 37,9%.  Мовою грошей це означає: зі 132 євро до 182 євро за тонну. Саме ця різниця у 50 євро за тонну і спричинить подорожчання кожного літра пального на заправках на 50 копійок. При цьому потрібно врахувати, що акцизний збір – це реально податок на споживача, а тому саме споживач унаслідок цього і оплатить зі своєї кишені збільшення акцизного збору.

Таким чином, якщо підсумувати два фактори: заборону безмитного ввозу пального в Україну та збільшення акцизу, то вже через півтора місяця ціни на бензин зростуть щонайменше на 80 копійок,  тобто приблизно на 10% від нинішньої вартості.

Попри збільшення кількості автомобілів в Україні, нині споживання пального в нашій державі все ще залишається значно нижчим, аніж у докризовий період, адже низькою є платоспроможність населення. З подорожчанням бензину його споживання скорочуватиметься і надалі. Окрім того, логічним у цій ситуації є і погіршення якості палива.

Єдине, що може зупи­нити зростання цін на пальне в Україні, це світове падіння цін на нафту. Якщо цього не станеться, то лише ціни на бензин спричинять подорожчання практично усіх товарів на кілька відсотків.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7673 / 1.54MB / SQL:{query_count}