Низький мінімум

Прожити на 907 гривень, тобто на прожитковий мінімум, неможливо. Тепер це встановили і на Національному форумі профспілок України

Прожити на 907 гривень, тобто на прожитковий мінімум, неможливо. Тепер це встановили і на Національному форумі профспілок України, який став ініціатором соціального експерименту. Класичні правила та очікуваний результат: жоден із учасників досліду не зміг збалансувати місячні витрати у межах 907 гривень, тобто близько 29 гривень та 25 копійок на день.

Експеримент розпочався 1 жовтня, оскільки з цього дня офіційний прожитковий мінімум встановлювався на рівні 907 гривень. До початку досліду НФПУ відібрав п’ятеро охочих прожити місяць на передбачений мінімум. Ці люди належать до різних соціальних прошарків (учитель, охоронець, журналіст та ін.) та мешкають у різних містах. Однак жоден із них так і не протримався до кінця експерименту.

За словами учасників досліду, найбільші суми вони витрачали на харчування, сплату комунальних платежів, проїзд, купівлю побутової хімії, лікування та непередбачувані ситуації (як-от ремонт одягу), повідомляє “Дзеркало тижня”. За інформацією прес-служби НФПУ, за чинними державними стандартами, українець із середнім рівнем доходів може дозволити собі з’їсти впродовж місяця 165 г сала, 1,290 кг яловичини, 630 г свинини, 1,140 кг птиці, трохи більше 5 кг білого хліба, 7,800 кг картоплі, близько 2 кг помідорів і огірків разом узятих, 4,920 кг фруктів і ягід. Саме ці норми й намагалися підтвердити учасники експерименту.

У самому ж Національному форумі профспілок України вказують на недоліки формування прожиткового мінімуму. За незалежними підрахунками експертів НФПУ, зважаючи на нинішні ціни на товари та послуги, реальний прожитковий мінімум повинен становити не менше 2356 гривень на місяць. А встановлена сьогодні сума, як сказано на сайті НФПУ, веде до фізичного виснаження, соціальної і духовної деградації населення.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8539 / 1.54MB / SQL:{query_count}