Форум з теорії інвестицій

ІХ Львівський міжнародний економічний форум відбувався під егідою... економічної кризи та президентських виборів. Не було ані аукціонів, ані презентацій інвестиційних проектів, цьогоріч говорили про "вплив глобальної економічної кризи на інвестиційний клімат та перспективи залучення інвестицій у регіональні економіки України".

ІХ Львівський міжнародний економічний форум відбувався під егідою... економічної кризи та президентських виборів. Не було ані аукціонів, ані презентацій інвестиційних проектів, цьогоріч говорили про "вплив глобальної економічної кризи на інвестиційний клімат та перспективи залучення інвестицій у регіональні економіки України".

За словами організаторів, форум зібрав близько 450 представників бізнесу та органів влади з 20 країн світу. Причому частка бізнесменів цього року збільшилася до 35% від загальної кількості учасників, тоді як раніше вона не перевищувала 10%.

Цьогорічний форум і справді виріс та посоліднішав. По­перше, в обласній адміністрації куди серйозніше підійшли до його організації. На проведення форуму Львівська обласна рада виділила 400 тис. грн, 2/3 фінансування становили залучені кошти. Захід перенесли у Трускавець, у єдиний в області п'ятизірковий готель "Ріксос". Тож поважна імпреза не заважала руху транспорту у Львові, а галасливе місто не псувало ділового настрою учасникам форуму. По­друге, статус ІХ Форуму підтвердили відвідини двох перших осіб держави, які, щоправда, там не перетнулися, оскільки чітко розподілили час візитів. Віктор Ющенко розповідав про економічні прорахунки уряду в перший день, а Юлія Тимошенко обіцяла, що все зміниться, щойно вона стане президентом, - у другий.

- Українська економіка - це сплячий слон з унікальними можливостями, який чекає на реформи та модернізацію... Криза - найкращий період для проведення реформ... Проте уряд не спрямований на реформи, - сказав Президент України.

- Якщо мені вдасться виграти вибори - буде диктатура, але диктатура закону. Бо цей правовий нігілізм уже всіх дістав, - сказала прем'єр під час засідання клубу регіональних лідерів, який відбувся в рамках форуму.

Експерти ж, своєю чергою, пророкували Україні тривале й непросте відновлення економіки, яке супроводжуватиметься зростанням безробіття та перерозподілом власності, а отже, й конфліктами.

- Нам потрібно зробити три кроки: відновити фінансову систему, стимулювати національних виробників та спростити реєстрацію для підприємців, щоб подолати безробіття, - сказав під час форуму проф. Ігор Бураковський, голова правління - директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

А Маргарета Д. Хануз, директор, старший економіст Всесвітнього економічного форуму, представник Глобальної мережі конкурентоспроможності, заявила, що зі 133 економік світу Україна посідає у рейтингу 82 місце, причому, порівняно з минулим роком, упала на 10 позицій. "Це один з найбільших стрибків у рейтингу цього року", - додала пані Хануз.

Що ж до шляхів пошуку інвестицій, то народний депутат Владислав Каськів заявив, що наступного року у країні буде створено інвестиційний портфель зі 40 великих проектів.

- Усі пропозиції буде сформовано за єдиним стандартом, якого досі не існує в Україні. Окрім того, буде створено Фонд фінансування проектної документації для великих інвестиційних проектів. А пізніше ми проведемо роудшоу у 42х світових фінансових центрах для цільового залучення інвестицій. І врешті, влітку наступного року проведемо Національний інвестиційний форум, - сказав Владислав Каськів.

Зрештою, більшість учасників форуму мало цікавилася теоретичними доповідями, тож зали, у яких відбувалося засідання секцій другого дня, були напівпорожні. Учасники віддали перевагу приватному спілкуванню, яке, власне, і є основною метою будьякого форуму.

На наступний Львівський міжнародний економічний форум Микола Кміть пообіцяв запросити президентів сусідніх країн.

- Ми вже зараз починаємо формувати програму Х Львівського міжнародного економічного форуму. Наш форум нічим не поступається Економічному форуму в Лондоні, а в дечому навіть кращий, - заявив голова Львівської ОДА Микола Кміть.

Підсумками ж цьогорічного форуму, за словами Миколи Кметя, став меморандум із рекомендаціями, який скерують до Президента, прем'єр­міністра та парламенту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8117 / 1.57MB / SQL:{query_count}