Комусь забракло презервативів...

На єдину в Україні фабрику латексних виробів посягають рейдери?

На єдину в Україні фабрику латексних виробів посягають рейдери?

Єдине в Україні підприємство з виробництва презервативів - ТзОВ "Фабрика латексних виробів "Перфект", що в Новояворівському Львівської області, - від 14 вересня змушене було зупинити випуск своєї продукції. Причина - спроба рейдерського захоплення підприємства. Принаймні так стверджує керівництво фабрики.

ТзОВ "Фабрика латексних виробів "Перфект", спільне українсько­польське підприємство, розпочало діяльність з червня 2004 року. Того ж року фабрика взяла кредит на суму 1 млн 650 тис. доларів США, який не спромоглася повернути й досі. Єжи Конік, один із співвласників, емоційно демонструє грубі стоси листів до банку з проханням про реструктуризацію кредиту і стверджує, що на жоден з них не отримав відповіді.

Натомість підприємство отримало від банку судовий позов. 7 вересня 2009 року Господарський суд Львівської області виніс ухвалу про відкриття провадження за позовом ВАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" до "Перфекту" про звернення стягнення на предмет застави. Цією ж ухвалою суд для забезпечення позову наклав арешт на майно фабрики та передав його на відповідальне зберігання позивачу - ВАТ "Всеукраїнський акціонерний банк".

2 вересня Яворівська виконавча служба відкрила виконавче провадження і 10 вересня, за участі представника банку, описала все майно фабрики та склала відповідний акт, яким встановила заборону відчужувати та пошкоджувати майно. Згідно з актом, майно передали на відповідальне зберігання представнику банку.

І вже за чотири дні останній з'являється на підприємство, відключає його від електропостачання та опломбовує трансформатор...

На думку польського інвестора, представник ВАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" не мав жодних законодавчих підстав для відімкнення електропостачання та зупинки технологічного процесу. Адже відповідальне зберігання не передбачає права розпорядження цим майном. Більше того, подібні дії є втручанням у господарську діяльність підприємства.

Своєю чергою, представник VABбанку Дмитро Жаданов, начальник управління економічної безпеки департаменту роботи з проблемними активами, запевняє, що законодавство не встановлює обмежень щодо порядку зберігання майна, а неповернення кредиту фабрикою є тривалою і системною проблемою:

- Пропозиції керівництва фабрики мали хаотичний характер і спиралися на узагальнені цифри. Ми неодноразово вказували, що ціна виробів підприємства є надто низькою, і пропонували її збільшити. Проте пан Конік ігнорував наші пропозиції, а за чинної ціни підприємство не має змоги акумулювати кошти на свій розвиток, зокрема, й для погашення кредиту. Тому, щоб отримати свої кошти, ми змушені були звернутися до суду. А арештоване майно просили передати нам на зберігання, оскільки наш аналітичний відділ вбачає небезпеку знищення чи пошкодження майна фабрики, - пояснив позицію кредитора пан Жаданов.

Начальник виконавчої служби Яворівського управління юстиції Борис Кавун підтвердив, що в ухвалі суду немає жодного слова про право банку паралізувати виробничий процес чи відмикати електропостачання. За словами Єжи Коніка, у приватних розмовах державний виконавець радив йому "взяти болгарку та різати пломбу"...

Та пан Конік таки має намір вирішити справу через суд. Крім того, підприємство вже звернулося до прокуратури та вищих посадових осіб держави.

Виглядає на те, що йдеться не лише про боргові зобов'язання, а таки про переділ капіталу. Адже, крім Єжи Коніка, який володіє 58% підприємства, ще 41% належить фірмі "Pilon Invest", яка тісно пов'язана із засновниками VABбанку. Власне представники "Pilon Invest", за словами пана Коніка, й бойкотують роботу підприємства, оскільки вже два роки не з'являються на збори учасників. Вочевидь, колишні партнери втратили порозуміння. Пан Конік переконаний, що на фабрику є покупець, і саме цим пояснює "рейдерську поведінку" банку.

Наразі підприємство простоює вже півтора тижні, за цей час пропало 6 тонн сировини вартістю близько 18 тисяч євро, а сотня працівників перебуває у вимушеній відпустці. Їхня зарплата залежить від виробітку і в середньому становить 10001200 грн. Та, крім працівників фабрики, в заручниках корпоративних війн опинилися й пересічні громадяни - споживачі продукції "Перфект". Адже вироби фабрики займають близько 20% ринку України і коштують майже удвічі дешевше, ніж імпортні аналоги. Тож у разі її закриття варто очікувати, вочевидь, не лише (а швидше не так...) поліпшення демографічної ситуації, як збільшення ВІЛінфікованих.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8933 / 1.57MB / SQL:{query_count}