Хто може отримати субсидію та як її нараховують

Роз’яснення від Міністерства соціальної політики України

Отримати житлову субсидію можуть сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу. Цей платіж обчислюється індивідуально, за єдиною формулою, і залежить винятково від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.
Тож якщо сума усіх платіжок (в межах встановлених соціальних нормативів споживання послуг) вища за обов’язковий платіж, ви потенційно можете отримати субсидію. Водночас, крім матеріального, ще буде додатково проаналізований ваш майновий стан (наявність кількох квартир, дорогих автомобілів, депозитів тощо).
Додатково цього літа уряд спростив критерії отримання субсидії для багатодітних, прийомних сімей, сімей, де є особи з інвалідністю.
Водночас встановлений соціально справедливий підхід щодо не враховування до сукупного доходу домогосподарств доходи членів сімей, які перебувають за кордоном понад 60 днів.
Також для українців, житло яких розташоване в зоні активних бойових дій чи під окупацією, механізм централізованого нарахування та виплат житлових субсидій й пільг на оплату комуналки подовжено на рік.
Як розрахувати розмір обов’язкового платежу та субсидії, наводимо нижче на прикладі сім’ї, що складається з чотирьох осіб (чоловік, дружини та двоє дітей).
Для розрахунку:
– розмір плати за житлово-комунальні послуги, виходячи зі соціальних норм та соціальних нормативів користування послугами – 3500 грн;
– чоловік та дружина працюють, їхній місячний дохід – 15 000 грн;
– базовий коефіцієнт – 2; 
– базова норма плати за послуги – 15; 
– прожитковий мінімум з 1.01.2023 року –  2589 грн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8458 / 1.53MB / SQL:{query_count}