Які авто обирали українці у 2022-ому?

Найактивніше громадяни продавали авто влітку, а купували – восени

Український маркетплейс AUTO.RIA підсумував 2022 рік та представив новий звіт власного аналітичного центру. Дослідження розглядає, коли українці найактивніше продавали і купували авто та яким моделям надавали перевагу.

Вживані авто

Торік українці переважно шукали вживані авто у сегменті до 4 тис. доларів. Машинами вартістю 10-15 тис. доларів цікавились 11,17% користувачів, а авто ціною понад 30 тис. доларів розглядали близько 5% українців.
Електрокари цьогоріч мали як високий попит, так і досить низький. Найбільше цікавились електричними авто у травні, 32% пошуків у щомісячному співвідношенні припали саме на останній місяць весни. 
Якщо розглядати період після 24 лютого, то найактивніше українці продавали авто влітку, а купували – восени. Найбільше нових пропозицій зафіксовано у Києві – 15% (від загальної кількості по Україні), у Львівській області – 11% та на Одещині – 6,3%. Ситуація із купівлею майже ідентична. Найактивніше купували в столиці – 15,4%, на Львівщині – 10,7% та на Дніпропетровщині – 6,69%.
Рейтинг найпопулярніших вживаних авто впродовж року за пропозиціями і продажами майже співпадає. Першість за популярністю (продаж та пропозиції) займає Skoda Octavia, далі – Renault Megane. А ось третя сходинка у Ford Focus, а за продажами – Daewoo Lanos.

Нові авто

Найбільше нових авто торік українці шукали у ціновому сегменті 20-25 тис. доларів, вони становили 37,4% від пошукових запитів. Аналогічно до ситуації із вживаними авто, найактивніше цікавились новими електрокарами у травні – 12,3%.
Якщо розглядати пропозиції нових авто, то найбільше їх зафіксовано на AUTO.RIA у вересні. Найактивніший продаж-2022 був на Київщині – 25% (від загальної кількості по Україні), Дніпропетровщині – 8,68% та на Одещині – 8,63%. Майже ідентична ситуація щодо пропозиції: Київщина – 24%, Одещина – 9,1% та Дніпропетровщина – 8,24%.
Лідером за кількістю пропозицій стала Skoda Kodiaq, за нею Volkswagen Touareg та Hyundai Tucson. Найбільше купували торік Toyota RAV4, Renault Duster та Kia Sportage.
Вже влітку 2022 року ринок вживаних авто за кількістю пропозицій майже досяг показника до 24 лютого. Восени 2022-го продажі також майже наблизились до кількості періоду до повномасштабного вторгнення. Ринок нових авто також показує позитивну динаміку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8399 / 1.54MB / SQL:{query_count}