З 1 грудня в Україні підвищать пенсії

Для перерахунку є три підстави: як і кому зростуть виплати

З 1 грудня Пенсійний фонд України проведе планові перерахунки пенсій. Перерахунки проводять автоматично без додаткових звернень пенсіонерів. Як інформує пресслужба ПФУ, для перерахунку є три підстави. 
Перша. У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з 2027 до 2093 грн. Це є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму. Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі.
Друга. У зв’язку зі встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам з повним страховим стажем (30/35 років для жінок/чоловіків відповідно) віком до 70 років, які отримують «страхові» пенсії, на рівні 2500 грн або пропорційно наявному страховому стажу, виходячи з розміру 2500 грн. Тим, хто має меншу тривалість страхового стажу, доплата встановлюється до розміру, пропорційного до наявного в них страхового стажу. Ця доплата враховується під час проведення подальших перерахунків. Тим, хто отримує «страхову» пенсію, має повний страховий стаж і продовжує працювати, доплата до 2500 грн або до розміру, визначеного пропорційно наявному стажу, встановлюється з дати звільнення з роботи.
Третя. У зв’язку зі зміною показника середньої зарплати, який застосовується під час обчислення пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та непрацездатним членам їхніх сімей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8514 / 1.53MB / SQL:{query_count}