Ринок землі починає відновлюватися

На Львівщині вартість ділянок – одна з найвищих в Україні

З початком війни ринки продажу нерухомості та землі були призупинені, що пов’язано з обмеженням доступу з міркувань національної безпеки до державних реєстрів, зокрема Державного земельного кадастру та реєстру прав. Але вже в травні продажі були відновлені, хоча й з певними обмеженнями.
Загалом від 1 липня 2021 року, коли офіційно було дозволено продавати та купувати землі сільськогосподарського призначення, в Україні уклали понад 105 тис. угод, а загальна площа проданих угідь склала 252,2 тис. гектарів. Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства. 
Серед лідерів за площею земель, щодо яких зареєстровано правочини, – Харківщина (37,1 тис. га), Дніпропетровщина (21,7 тис. га), Херсонщина (21 тис. га), Кіровоградщина (19,6 тис. га) та Полтавщина (13,3 тис. га). Водночас Львівщина за площею посідає останні місця. Натомість ми беремо ціною. «Якщо говорити про кількісні показники, то в області продано 691 земельний пай площею 918 гектарів. Водночас середня вартість одного гектару становить близько 83 тисяч гривень, що перевищує середню ціну по Україні майже вдвічі та поступається лише Київській області», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації (ОВА) Тетяна Гетьман.
Загалом на території області з моменту скасування мораторію на відчуження земель здійснили 2815 правочинів щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу 2,4 тис. гектарів, інформує пресслужба Львівської ОВА. «Слід зазначити, що законом встановлене важливе обмеження, а саме до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня нормативна грошова оцінка ріллі в області становить 21,5 тисячі гривень. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою майже в 3,5 раза», – підкреслила Тетяна Гетьман.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8439 / 1.53MB / SQL:{query_count}