«Нульові» пристрасті

Нардепи пропонують повернути безкоштовне розмитнення авто

У п’ятницю, 1 липня, набуває чинності закон, який повертає мито та ПДВ на імпортні товари, зокрема транспортні засоби з іноземною реєстрацією. Після ухвалення цього закону 21 червня на митних переходах виник шалений ажіотаж – українці масово намагалися встигнути скористатися автомобільною «халявою».
«За останні два тижні додатково завезли 48 тисяч автівок. Загальна сума наданої пільги становить 23,5 мільярда гривень. Після новин про скасування пільги з 1 липня темпи завезення авто значно зросли. У будні, в середньому, завозили 4700 авто (раніше було 3,2 тисячі) на добу», – заявив Ярослав Желєзняк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. За його словами, всього за час дії пільгового режиму розмитнення в Україну завезли 211 тис. авто. Це не лише спричинило виведення з країни величезної кількості валюти, але й добряче зіпсувало міжнародний імідж України, адже європейці не розуміли, чому вони повинні надавати гуманітарну допомогу державі, чиї громадяни масово скуповують машини, причому іноді не шкодують грошей навіть на автівки преміумкласу вартістю кілька мільйонів гривень.
І хоча всі економісти дружньо критикували скасування мита на автомобілі, яке позбавило державний бюджет майже 70% митних надходжень відносно рівня до повномасштабного вторгнення росії 24 лютого, група народних депутатів уже подала на електронну реєстрацію законопроєкт, який пропонує… повернути нульове розмитнення транспортних засобів. Але не для всіх. Один з авторів законопроєкту, народний депутат від «Слуги народу» Ігор Фріс, розповів про подробиці ініціативи. За його словами, депутати пропонують внести зміни до Податкового та Митного кодексів і дозволити розмитнювати один легковий автомобіль без сплати митних платежів (мито, акциз, ПДВ) та зборів у Пенсійний фонд лише двом категоріям населення: учасникам бойових дій та цивільним, чиї авто були знищені внаслідок війни. «Завезений таким способом автомобіль не можна буде продати чи передати за довіреністю протягом трьох років», – пояснив Ігор Фріс. Чи підтримають цю ініціативу інші нардепи – побачимо. Текст законопроєкту на сайті Верховної Ради на момент підготовки цього матеріалу до друку був відсутній.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8713 / 1.54MB / SQL:{query_count}