«Халява» закінчилася

Із 1 липня скасовується нульове розмитнення автомобілів

Мито та ПДВ повертається й на інші імпортні товари. Відповідний законопроєкт №7418 Верховна Рада ухвалила одразу в двох читаннях у вівторок, 21 червня. «За» проголосували 234 народних депутати. 
Документом передбачено відновлення оподаткування:
для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи;
для підприємств, що не сплачують ввізне мито;
для транспортних засобів, що ввозяться громадянами.
Водночас пропонується звільнити від сплати збору до Пенсійного фонду легкові автомобілі, оснащені виключно електричними двигунами (одним чи декількома).
Як писала «Львівська Пошта», 15 березня парламент проголосував за значну лібералізацію митного законодавства на період дії воєнного стану. Зокрема, процедура оформлення транспортних засобів з іноземною реєстрацією залишалася незмінною, однак повністю скасовувалася сплата мита, податку на додану вартість (ПДВ) та акцизу. 
Основною метою введення «нульового мита» було поповнення знищеного війною автопарку українців. За приблизними даними, через російську агресію було знищено близько 500 тис. приватних автівок. Станом на 13 червня в Україну завдяки «нульовому розмитненню» завезли 163 тис. автомобілів.
Однак насправді це рішення вилізло уряду боком. В Україну почали масово завозити не лише дорогі авта преміум-класу (деякі вартістю 3-4 млн грн), але й товари далеко не першої необхідності. Зокрема, збільшився імпорт мобільних телефонів, пральних машин, сантехніки, біжутерії та навіть… молюсків (цих делікатесів почали завозити більше ніж утричі в порівнянні з довоєнним часом!).
У результаті державний бюджет нині отримує лише 30% митних надходжень відносно рівня до повномасштабного вторгнення росії 24 лютого. Про це у вівторок, 21 червня, розповів міністр фінансів Сергій Марченко у ході зустрічі з компаніями Європейської Бізнес Асоціації. Крім того, величезні черги з приватних авто на прикордонних пунктах пропуску заважають перевезенню гуманітарної допомоги та машин для війська.
Водночас «нульовим» розмитненням користуються різного роду покидьки, які в часи війна думають лише про те, як набити власну калитку. «Якщо ми говоримо про типові випадки, то це, звичайно, шахрайство і зловживання на автомобілях. Наприклад: Збройні сили України або Нацгвардія потребують автомобілів високої прохідності. Збираються кошти в України з громадян, щоб закупити їх за кордоном, а потім їх не передають за фактом туди, куди вони призначалися, а продають вже в Україні за ринковою ціною. Та людина, яка організовувала цю схему, вона заробляє собі ці кошти. Або, так само збираються кошти в наших діаспор за кордоном. Ми закуповуємо те, що потрібно, і знову ж таки ці речі пропадають тут, в Україні», - розповів у середу, 22 червня, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
Він зазначив, що другим найпоширенішим варіантом є те, коли закупається гуманітарна допомога у вигляді товарів. Це може бути як харчування, так і певні засоби захисту - бронежилети, аптечки, які також закупаються нібито в конкретні підрозділи, але до них не потрапляють. За інформацією міністра МВС, за фактом розкрадання гуманітарної допомоги вже відкрито 247 кримінальних проваджень. «В Україні вже з’явилися два лідери за шахрайством: Київ та Львівщина. Далі – Харківщина та Кіровоградщина», – сказав Денис Монастирський.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8147 / 1.55MB / SQL:{query_count}